На саміті ООН підписали декларацію у справі біженців

У документі, який має рекомендаційний характер, йдеться про відповідальність урядів перед тими, хто залишився без житла. І жодної відповідальності за розв’язання війни

Декларацію у справах біженців і мігрантів схвалили на 71-й Генасамблеї ООН, яка зараз триває у Нью-Йорку. 193 країни, Україна зокрема, домовилися про дотримання єдиних правил в подоланні міграційної кризи, допомоги біженцям і вимушеним переселенцям. Під час дискусії, яка передувала схваленню документа, йшлося про відповідальність країн перед тими, хто змушений тікати від війни. Український президент під час свого виступу заявив, що світ має вимагати відповідальність в першу чергу від країн-агресорів, чиї дії спричинили міграційну кризу.

Минув рік з того часу, як керівники майже двох сотень країн збиралися тут на Генасамблеї ООН, щоб знайти шляхи вирішення міграційної кризи. Але за цей час проблема не вирішилася, а навпаки. Міграційна криза досягла критичної точки.  Кількість біженців і вимушено переселених осіб зросла до 250 мільйонів

В десятці країн з найбільшою кількістю вимушено переселених осіб опинилася й Україна. Повернення переселенців додому – на тимчасово окуповані території – неможливе, допоки там стріляють з російських танків, пояснюють  в українській делегації. І закликають світ приймати жорсткіші рішення по відношенню до тих Країн, котрі розв’язують і фінансують війни. 

Ухвалена зрештою декларація має полегшити життя тим, хто був змушений шукати безпечніше житло, вважають учасники саміту.

У документі, який має рекомендаційний характер, йдеться про відповідальність урядів перед тими, хто залишився без житла. І жодної відповідальності за розв’язання війни. Розробники документа засудили дії в Сирії, але й словом не згадали про українських Крим та Схід, на що розраховував офіційний Київ. 

З Нью-Йорка Ірина Герасимова, Андрій Єршов, "5 канал"

Попередній матеріал
Парламент Канади розгляне угоду про вільну торгівлю з Україною
Наступний матеріал
Гройсман виступає за скасування чи зміну "закону Савченко"

ООН передала на розгляд Асамблеї петицію про допомогу та захист біженців у світі

Біженка народила хлопчика просто у Середземному морі одразу після порятунку

У Німеччині майже 9 тисяч дітей-біженців вважаються зниклими безвісти

ЗМІ: Російська авіація "помстилась ІД" за вертоліт – розбомбила табір сирійських біженців

Всесвітній день біженців: ООН оприлюднила нову статистику

5 канал - трансляція наживо