Кравчук про ядерну зброю: Думаєте, ми могли нові боєголовки купити на Бессарабському ринку?

Перший Президент України розповів, чому Україна перестала бути ядерною державою

"Всі боєголовки, які були на наших установках ракетних, їх було 165 ракет, на кожній 10 боєголовок, всі були націлені на Сполучені Штати Америки – 165, до єдиної. І всі вони були не українські, всі були виконані в Росії. Управління всіма цими ракетами йшло з Росії. Я міг тільки по телефону начальнику командуючому 43 ракетною армією дати якісь указівки. А виконає він чи не виконає, я вже не знав цього", – такий коментар дав Перший Президент України Леонід Кравчук у програмі "Рандеву" на "5 каналі".

Він додав: "І друге, дуже важливе – кожна боєголовка має час свого життя, як і людина. Настає час, коли вона виходить з ладу. Україна нічого не виробляла, де взяти нову боєголовку, щоб віддати стару? І стару розчленували, і перетворили той радіоактивний стронцій, який там був у боєголовці в безпечний, і можливість використати в атомній електростанції. Хто це міг зробити? Тільки Росія".

Підсумовуючи, Кравчук наголосив: "Значить, мені потрібно було віддати всі ці боєголовки Росії, і попросити їх замінити на нові. Ви що думаєте, нам Росія поставила б нові боєголовки, або ми могли боєголовки купити на Бессарабському ринку? Тобто ми могли стати заручниками боєголовок, які стали небезпечними для життя українського…"

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Кравчук розкрив три найбільші  помилки України – інтерв'ю.

Попередній матеріал
Волонтери збирають гроші на авто для військових на передовій
Наступний матеріал
Кабмін хоче приватизувати чотири великі компанії

Росія розмістила в окупованому Криму носії ядерної зброї – ГУР

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї

Кравчук: Я не пам’ятаю жодного дня, щоб Росія не чинила на мене тиску

Леонід Кравчук: Якою була головна помилка вітчизняної влади за час незалежності України