vnssr.my1.ru

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї

  День Хіросіми - 6 серпня 1945 року американська авіація бомбардувала японське місто Хіросіму, вперше в історії застосувавши атомну зброю проти людей

  Уранова бомба "Малюк" позбавила життя понад 140 тис. людей. Усього ж від наслідків цього вибуху загинуло 237 тисяч японців. Сполучені Штати застосували свою нову смертоносну зброю через три тижні після того, як вона з’явилася на світ. У міському парку Хіросіми (Парку миру) знаходиться монумент, присвячений жертвам американського бомбардування з написом: "Спіть спокійно, помилка не повториться", повідомляє "Укрінформ".

  В Японії час від часу спалахують дебати навколо цього напису, який можна трактувати по-різному – і як вказівку на помилку всього людства, і як помилку Сполучених Штатів Америки, які стали тепер союзником Токіо, і як помилку самої Японії, яка розв’язала війну, що й призвело до трагедії Хіросіми. В 1970 році було навіть створено товариство, яке виступало за зміну напису. Врешті-решт влада Хіросіми встановили поряд з монументом у Парку миру дошку-пояснення, на якій написано, що мова йдеться про клятву всього людства ніколи більше не воювати.

  У травні цього року президент США Барак Обама здійснив історичний візит до Хіросіми, ставши, таким чином, першим американським президентом, котрий відвідав місце першого атомного бомбардування.

  Разом з тим, сьогодні Міжнародний день "Лікарі світу за мир". Відзначається за рішенням Виконкому Міжнародного руху "Лікарі світу за попередження ядерної війни" в день бомбардування Хіросіми.

  Попередній матеріал
  Зубко: Остаточні висновки розслідування збиття МН17 будуть наступного року, тоді можна очікувати посилення санкцій проти РФ
  Наступний матеріал
  Вранці бойовики обстріляли КПВВ "Мар'їнка" - Слободян
  Теги:
  Loading...