bigmir.net

Росія намагалася організувати замах на народного депутата – СБУ

Служба безпеки України запобігла замаху на життя народного депутата України, що планувався і координувався з території Росії

Про це на брифінгу в суботу заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, передає "Укрінформ"

"Сьогодні вранці я доповів Президентові України про попередження співробітниками Служби безпеки України резонансного злочину в місті Києві - зокрема, вчора співробітниками СБУ викрито, задокументовано та на етапі виконання припинено замах на життя народного депутата України. За нашими даними, операція з фізичної ліквідації народного депутата планувалася, готувалася і контролювалася з території Російської Федерації", – сказав Грицак.

За його словами, організатором замаху є уродженець Росії громадянин Т. 1965 року народження, який тривалий час жив у Харківській області, а після початку військових дій на Донбасі у 2014 році виїхав на територію так званої "ЛНР", де вступив до незаконних збройних формувань. Як керівник середньої ланки, Т. під безпосереднім керівництвом російських спецслужб займався підготовкою та координацією диверсійно-розвідувальних груп на лінії розмежування. "За нашими даними, зараз він перебуває у місті Бєлгород Російської Федерації", – повідомив голова СБУ.

Грицак поінформував, що для виконання злочину Т. підібрав двох раніше неодноразово засуджених громадян України – уродженця Донецької області С., 1980 року народження,  та уродженця Криму Д., 1978 року народження. Обидва безпосередні виконавці відбували покарання на території окупованого Криму, після цього виїхали в Росію і прибули в Україну з РФ. 

"У результаті спецоперації учора ввечері зловмисники були затримані з приведеним у готовність саморобним вибуховим пристроєм поблизу житла народного депутата України", – повідомив голова СБУ.

У злочинців було вилучено вибуховий пристрій – пластиковий контейнер з пластичною вибуховою речовиною вагою приблизно 400 грамів, надпотужним неодимовим магнітом, електродетонатором та елементом живлення.

Попередній матеріал
"Воїни духу": У Києві презентували фільм про останні дні оборони ДАП
Наступний матеріал
"Стоп Путіну в Україні!": українці провели чергову акцію протесту у Сіднеї
Loading...
Кокаїн для Росії: СБУ в Миколаєві викрила перевальний пункт відправки наркотиків

Кокаїн для Росії: СБУ в Миколаєві викрила перевальний пункт відправки наркотиків

На Луганщині СБУ натрапила на чиновницю "ЛНР", що хотіла отримати пенсію в Україні

На Луганщині СБУ натрапила на чиновницю "ЛНР", що хотіла отримати пенсію в Україні

СБУ знешкодила агентурну мережу терористів, що "зливала" інформацію про позиції ЗСУ

СБУ знешкодила агентурну мережу терористів, що "зливала" інформацію про позиції ЗСУ