Служба безпеки України СБУ

У СБУ розказали, які статті закону "Про боротьбу з тероризмом" порушила Савченко, опублікувавши списки заручників

  За словами начальника штабу Антитерористичного центру СБУ Геннадія Кузнєцова,  закон "Про боротьбу з тероризмом" визначає суб'єкти боротьби з тероризмом, серед яких депутатів Верховної Ради або окремих народних обранців немає

  Начальник штабу Антитерористичного центру СБУ Геннадій Кузнєцов на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони пояснив, що закон "Про боротьбу з тероризмом" визначає суб'єкти боротьби з тероризмом, серед яких депутатів Верховної Ради або окремих народних обранців немає. Про це у середу, 18 січня, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна"

  За словами Кузнєцова, стаття 16 цього закону визначає умови проведення переговорів з терористами, а також покладає ці обов'язки на спеціально уповноважених осіб, яких призначає керівництво оперативного штабу.

  "Надія Вікторівна (Савченко – 5.ua) на це оперативним штабом з управління АТО не уповноважувалася", – зазначив Кузнєцов.

  Також начальник штабу АТЦ СБУ сказав, що Савченко не була уповноважена на інформування, згідно і зі статтею 17 закону України "Про боротьбу з тероризмом".

  "Зазначена стаття передбачає заборону поширення через ЗМІ або іншим шляхом інформації, яка може ускладнити проведення АТО і/або створити загрозу життю і здоров'ю заручників..." – сказав начальник штабу АТЦ і додав, що дані про персональний склад представників оперативного штабу, які беруть участь в АТО, а також про осіб, які сприяють проведенню АТО, можуть бути оприлюднені лише за їхньою згодою.

  "Як нам відомо, станом на сьогодні інформація про отримання зазначеної згоди від осіб, перелік яких був оприлюднений Надією Вікторівною, у нас відсутня", – зазначив Кузнєцов.

  Крім того, Кузнєцов відмітив, що згідно з наказом голови СБУ, відомостям про планування, організацію антитерористичних заходів – розрахунки сил і засобів, персональні дані осіб, залучених до АТО, надано ступінь секретності "Таємно".

  Як повідомляв 5.ua, 10 січня 2016 року списки полонених українців, яких утримують бойовики на тимчасово окупованих територіях, оприлюднила народний депутат Надія Савченко. Окрім цього, на своїй сторінці у Facebook вона опублікувала також прізвища політв'язнів Кремля та росіян – військових і цивільних, які ув'язнені в Україні. За словами Савченко, публічність таких списків допоможе знайти тих, хто в полоні і вважається безвісти зниклим.

  Попередній матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": Письменник Василь Шкляр в ефірі "5 каналу"
  Наступний матеріал
  "Україна опинилась у рейтингу країн з найвищим рівнем смертності від "брудного повітря" - міністр екології
  Loading...
  Оприлюдення нардепом Савченко списків може нашкодити процесу обміну заручниками – Айвазовська

  Оприлюдення нардепом Савченко списків може нашкодити процесу обміну заручниками – Айвазовська

  Тандіт: "Списком Савченко" можуть скористатись шахраї, щоб вимагати гроші у родичів полонених

  Тандіт: "Списком Савченко" можуть скористатись шахраї, щоб вимагати гроші у родичів полонених

  Савченко порушила низку норм українського законодавства, опублікувавши свій список полонених – Тандіт

  Савченко порушила низку норм українського законодавства, опублікувавши свій список полонених – Тандіт