5 канал

У СБУ прокоментували оприлюднення Савченко списків полонених

Наразі у СБУ проводять експертизу оприлюднених списків українських полонених

Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" зазначив радник голови СБУ Юрій Тандіт.

"Зараз ми проводимо експертизу списків опублікованих Надією Савченко. Вже ми можемо зробити первинні висновки за цими списками. Ми з Надією після опублікування списків вже говорили, для чого це було зроблено. Ми її попереджали, що так робити не потрібно. Вона, на жаль, пішла на цей крок і опублікувала списки. Ми бачимо, що у списках, опублікованих Надією Савченко, є повторення імен, прізвищ. Так само є в цих списках наші хлопці, які вважаються безвісти зниклими, а також в ці списки включені загиблі наші воїни. Крім цього, є кілька наших заручників, які були звільнені або знайдені", – повідомив Тандіт.

За його словами, є закони, які обмежують оприлюднення інформації щодо персональних даних наших громадян.

"Ми зіштовхувалися не один раз, і в тому числі з цього приводу Міністерство внутрішніх справ відкривало кримінальне провадження, коли дзвонили шахраї після опублікування списків наших хлопців, виходили на родичів і намагалися збагачуватися, вимагали гроші .... Ми розуміємо, те, що зараз опубліковані списки, вони можуть завдати шкоди не тільки нашим хлопцям, а також і їх рідним", – зазначив радник голови СБУ.

"Ми бачимо динаміку розвитку подій – найефективніші переговори зі звільнення заручників ніколи не проводили при шумі, піарі та маніпуляції даними. Це процес дуже делікатний. Є закон про боротьбу з тероризмом, згідно з яким списки передаються тільки з дозволу певних посадових осіб", – додав він.

Зазначимо, сьогодні, 10 січня, списки полонених українців, яких утримують бойовики на тимчасово окупованих територіях, оприлюднила народний депутат Надія Савченко. Окрім цього, на своїй сторінці у Facebook вона опублікувала також прізвища політв'язнів Кремля та росіян – військових і цивільних, які ув'язнені в Україні. За словами Савченко, публічність таких списків допоможе знайти тих, хто в полоні і вважається безвісти зниклим.

Попередній матеріал
Схожість 90%: Свідка у справі про вбивство адвоката Грабовського знайшли мертвим
Наступний матеріал
Ризик виникнення конфліктів у світі за 5 років досягне рівня "холодної війни" – розвідка США
Теги:
Loading...

"Списки заручників": Тандіт розповів, про що говорив із Савченко

"Дві ночі не спали, близько 2 тисяч кілометрів проїхали": Тандіт розповів подробиці передачі бойовикам 15 осіб