ЗСУ нагорода відзнака на формі 5 канал

"Батальйон народився хоробрим": героїчні захисники ДАП святкують 2-гу річницю створення добробату

Підрозділ носить ім'я свого загиблого командира - Героя України Івана Зубкова

Склад 90-го окремого аеромобільного батальйону, що рівно два роки тому був створений наказом Міноборони, сформували винятково із добровольців. Нині його іменують на честь одного із загиблих бійців - командира роти Героя України Івана Зубкова.

Як стало відомо, 2014-го після тренувань військові цього батальйону одразу потрапили на передову, захищати Донецьке летовище. У боях з окупантами загинули 45 бійців батальйону, серед яких й командир роти Іван Зубков.

Зубков ціною власного життя врятував побратимів. Він викликав на себе вогонь, щоб прикрити відхід підрозділу та загинув під уламками Донецького аеропорту. Згодом ім'я командира роти - присвоїли цьому батальйону, а Івану Зубкову - звання Героя України.

Мати Зубкова каже: "Батальйон носить ім'я нашого сина. Я дуже вдячна командуванню і всім бійцям за збереження пам'яті не тільки про мого сина, про всіх хлопців, які з ним були в аеропорту, загинули. Ми гордимось своїм сином, ми горді, що в нас такий був син. Ми бажаємо всім хлопцям мирного неба, щасливої солдатської долі і щоб вони всі живими і здоровими вернулися в свої родини".

На честь Дня народження батальйону сьогодні в АТО нагородами відзначили дві сотні десантників. Нагороди вручив перший командир батальйону з позивним "Біба". Саме він і очолював підрозділ під час захисту ДАП.

"Найтяжче було - це вивезти особовий склад з деморалізованого стану. Я потихеньку, по одному-по два чоловіки висмикував, намагався на особистому прикладі показати", - каже "Біба".

"Батальйон народився хоробрим, але за ці два роки він отримав ще й досвід. Батальйон на тому рівні, коли він може практично будь-які завдання виконувати", - пояснює особливість військових батальйону Євген Мойсюк, командир 81-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ.

У рамках урочистих заходів, бійці, волонтери та родичі поклали квіти до меморіалу, на граніті якого викарбувані імена всіх загиблих бійців 90-го батальйону.

Дмитро Мороз та Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Лікарські матеріали в борг та виснажене роками обладнання: як швейцарці врятували Центр кардіології
Наступний матеріал
На Майдані Незалежності вшанували пам'ять полеглих репортерів та згадали Гонгадзе

Як тренувались воїни-десантники: друга річниця створення батальйону ім. Івана Зубкова – архівні фото

Одна з найбільш укомплектованих бригад ЗСУ святкує другу річницю створення

До другої річниці Іловайської трагедії волонтери оприлюднили зворушливе документальне відео

55 окремий полк зв'язку ЗСУ відзначив 75 річницю від дня створення