Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ 5 канал

Лікарські матеріали в борг та виснажене роками обладнання: як швейцарці врятували Центр кардіології

Тільки завдяки благодійникам, які надали 60 мільйонів допомоги, вдалося продовжити роботу лікарні

Швейцарські благодійники надали Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ допомогу у 60 мільйонів гривень. Без неї столичний лікарня могла закрити двері для відвідувачів.

Як зазначається, причиною цього є недостатнє фінансування. Наразі держава фінансує Центр бодай на третину від необхідного, тож заклад має борг у 15 мільйонів гривень та застаріле обладнання, яке не оновлювали вже 7 років.

"Коли ми подаємо наш бюджет на наступний рік, то ми маємо десь 30-40% від того, що ми подаємо. Перший раз я як директор закладу був готовий офіційно сказати, що ми не маємо право офіційно продовжувати роботу з жовтня місяця", - директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ Ілля Ємець.

Раніше виробники матеріалів для лікарні працювали у борг, аби діти отримували допомогу безоплатно. Бюджетних коштів на витратні матеріали у центрі просто не лишається.

Цього року Ілля Ємець попросив допомоги у закордонних колег. Зголосився профінансувати Центр кардіохірург зі світовим ім’ям - Пауль Фогт, що очолює швейцарську медичну фундацію - "Серце Євразії". Ця організація і надала лікарні необхідні 60 мільйонів.

"Фундація передала центру як медичне обладнання, так і витратні матеріали. Для нас головне, щоб програма надання допомоги дітям не зупинялася", - пояснює Фогг.

Як стало відомо, на базі кардіоцентру Пауль Фогт планує відкрити міжнародну клініку. Утім, через застаріле обладнання центру зробити це у стислі терміни не вийде.

"Вийшов симбіоз західної культури та медицини, і нашої. І від цього виграють тільки пацієнти. Дуже багато ще питань. Оснащення те, яке є у розпорядженні, пропрацювало вже з 2003 року", - каже головний лікар Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ Володимир Жовнір.

Попри це, в установі щороку кількість операцій збільшується на 10%. Торік Центр провів понад 2400 операційних втручань.

Людмила Голоднік та Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Перемир'я по-сепаратистськи": боєць "Кот" про "подарунки" від терористів з гумконвоїв РФ
Наступний матеріал
"Батальйон народився хоробрим": героїчні захисники ДАП святкують 2-гу річницю створення добробату

"Врятована не одна тисяча життів": в Одесі розпочався Всеукраїнський з'їзд військових медиків

Вінничани передали 7 тонн харчів, медикаментів та одягу українським бійцям

Навколо столичної дитячої поліклініки спалахнув скандал через медичну реформу

До лікарні у Дніпрі з Франції надійшла гуманітарна допомога: 25 зручних ліжок для хворих