Швейцарські благодійники надали Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ допомогу у 60 мільйонів гривень. Без неї столичний лікарня могла закрити двері для відвідувачів.
Як зазначається, причиною цього є недостатнє фінансування. Наразі держава фінансує Центр бодай на третину від необхідного, тож заклад має борг у 15 мільйонів гривень та застаріле обладнання, яке не оновлювали вже 7 років.
"Коли ми подаємо наш бюджет на наступний рік, то ми маємо десь 30-40% від того, що ми подаємо. Перший раз я як директор закладу був готовий офіційно сказати, що ми не маємо право офіційно продовжувати роботу з жовтня місяця", - директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ Ілля Ємець.
Раніше виробники матеріалів для лікарні працювали у борг, аби діти отримували допомогу безоплатно. Бюджетних коштів на витратні матеріали у центрі просто не лишається.
Цього року Ілля Ємець попросив допомоги у закордонних колег. Зголосився профінансувати Центр кардіохірург зі світовим ім’ям - Пауль Фогт, що очолює швейцарську медичну фундацію - "Серце Євразії". Ця організація і надала лікарні необхідні 60 мільйонів.
"Фундація передала центру як медичне обладнання, так і витратні матеріали. Для нас головне, щоб програма надання допомоги дітям не зупинялася", - пояснює Фогг.
Як стало відомо, на базі кардіоцентру Пауль Фогт планує відкрити міжнародну клініку. Утім, через застаріле обладнання центру зробити це у стислі терміни не вийде.
"Вийшов симбіоз західної культури та медицини, і нашої. І від цього виграють тільки пацієнти. Дуже багато ще питань. Оснащення те, яке є у розпорядженні, пропрацювало вже з 2003 року", - каже головний лікар Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ Володимир Жовнір.
Попри це, в установі щороку кількість операцій збільшується на 10%. Торік Центр провів понад 2400 операційних втручань.
Людмила Голоднік та Олександр Петровський, "5 канал"