5 канал

Історії незламних: як журналістка збирала унікальні портрети бійців АТО

Журналістка Вікторія Ясинська протягом кількох років збирала історії бійців, коли ті лежали на лікуванні у госпіталях. Участь у такому портреті взяли 40 армійців. У столиці виставку світлин показують утретє, бачили її і за кордоном

Розказати про все і показати  обличчя героїв журналістка вирішила буквально. Так виник фотопроект "Портрет Солдата", передає "5 канал".

Разом із півторарічною донечкою Софійкою світлини побратимів розглядає демобілізований боєць батальйону Донбас Володимир Шумейко. Каже, що собі на фото "звичайно подобається, Віка ж Ясинська фотографувала, все гарненько".

Боєць згадує, як пішов на передову добровольцем, одразу після Майдану. За рік на службі побував у найгарячіших точках – Лисичанську, Попасній та Іловайську. Там в останньому бою отримав тяжке вогнепальне поранення в ногу.

"Я патріот своєї України. Хтось же має захищати вітчизну. Думав якомога скоріше звільнити нашу землю від ворога", – пригадує Володимир Шумейко.

Зі своєю дружиною Вікторією військовий познайомився, коли лікувався у шпиталі на Київщині. Жінка розповідає, що доглядати за пораненим бійцем було нікому, тож їй захотілося допомогти Володимиру. Так і почалися їхні стосунки.

"Після роботи бігла до нього в Ірпінь. Ми прогулювалися з ним, після того допомагала йому робити покупки, і от так потроху зав'язувалися стосунки", – розповідає дружина бійця.

А от збирати історії армійців почала журналістка Вікторія Ясинська у військових шпиталях. Ці світлини вже встигли подивитися тисячі людей по всій Україні, зокрема у містах та селах, звідки родом бійці. Возили виставку й до США. Цьогоріч до 30 старих робіт фотограф долучила ще 10 нових.

"Треба їх показати, який у них стрижень, наскільки вони вмотивовані, чого вони прагнуть, навіщо вони пішли воювати – якщо це 2014 рік, і навіщо вони воюють зараз – якщо це 2017 рік. У них приблизно збігаються думки", – пояснює автор фотопроекту "Портрет солдата".

У столичному музеї Тараса Шевченка світлини українських воїнів будуть до 4 вересня. Потому виставка знову помандрує Україною.

 

Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Невинно вбиті": у Сартані згадують жертв жахливого обстрілу 2015 року
Наступний матеріал
Найгарячіші ділянки фронту: в Міноборони розповіли про ситуацію в АТО
Loading...