Герой "Ігор нескорених": "Весь час на лікарняному ліжку мріяв про басейн"

5 канал
"5 канал" продовжує цикл розповідей про учасників Національної збірної, які представлятимуть Україну на Міжнародних змаганнях "Ігри Нескорених" у Торонто

Сьогодні історія українського військового, який попри тяжкі поранення плеча для реабілітації обрав складний для травми вид спорту – плавання.

Павло Будаєвський – єдиний учасник національної збірної "Ігри Нескорених", який виступатиме на всіх чотирьох представлених на змаганнях дистанціях із плавання. Він небагатослівний і не надто полюбляє розповідати про війну і тяжке вогнепальне поранення. Його 27-річний Павло Будаєвський зазнав у 2014 році на Донеччині, передає "5 канал".

Тоді молодому армійцю здавалося, що він уже ніколи не зможе повернутися у спорт. Зокрема, до занять з плавання, яким займався змалечку. Увесь час, пригадує Павло, коли лежав на лікарняному ліжку, мріяв про басейн. І попри застереження лікарів, дуже швидко обрав для себе вид реабілітації.

"Відразу повернувся до плавання для реабілітації, тому що я знав, що спорт, і якщо це мій улюблений спорт, допомагає мені і трохи відволіктися від отриманих психологічних і фізичних навантажень", – каже Павло.

5 канал

Попри біль у травмованому плечі, Павло мало не щодня тренувався. Дізнавшись про відбіркові змагання в Україні "Інвіктус геймс", він буквально мріяв потрапити у збірну команду.

"Ми повинні працювати, розвиватися і мріяти. Якщо цей весь комплекс співпадає і виконується, то я вважаю, що мрія буде збуватися і це допомагає нам жити", – зазначає учасник Національної збірної "Ігри Нескорених".

Потрапивши до збірної, у Павла здійснилася ще одна мрія – тренуватися у майстрів з цього виду спорту. Готувати військовослужбовця до змагань у Торонто взявся призер Чемпіонату світу, багаторазовий чемпіон Європи з плавання Валерій Димо.

5 канал

Суворий та дисциплінований тренер підготував Павла за три місяці. Каже, що до цього спортсмена знайшов особливий підхід.

"Я йому даю тренування практично як для здорової людини. Прийшов, плив непогано, вже отримав непогані результати, проте йому бракувало витривалості функціональної та швидкості не вистачало", – розповідає тренер Валерій Димо.

5 канал

Щоденні кількагодинні тренування дали свої результати. Із чотирьох представлених на змаганнях дистанцій, Павло вирішив брати участь у всіх: 100 та 50 метрів вільним стилем, а також по півсотні метрів брасом та на спині.

"Будемо намагатися показати найкращий час, показати країну і також, зважаючи на статистику минулорічних змагань, то в деяких напрямках є шанси зачепитись за медалі", – переконаний сам Павло.

Наталка Коцкович, Владислав Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ігри нескорених": дивовижна історія бійця, що змушував організм вірити, що виживе
Наступний матеріал
"Історії нескорених": особлива розповідь – про єдину жінку-учасницю української команди
Loading...