Відтепер українці, які знають про свій діагноз та звернулися до лікаря, можуть безоплатно отримати курс терапії. Це стало можливим завдяки роботі Міністерства охорони здоров'я України в закупівлях, повідомляє в. о. голови МОЗ Уляна Супрун.
"Раніше держава не забезпечувала пацієнтів із цим діагнозом необхідними ліками — закупівлі просто не відбувалися в необхідній кількості. А лікування було дороговартісним — один курс лікування коштував 10-15 тисяч доларів. Загнаним у глухий кут батькам доводилося продавати житло, аби оплатити лікування своїм дітям. Пацієнти були змушені брати кредити або ж відмовлятися від лікування та помирати від хвороби, яку можна вилікувати", – зазначає Супрун.
Вона повідомила, що найбільша партія препаратів проти гепатиту C вирушила в регіони. Це означає, що ще 7 тисяч пацієнтів отримають безоплатне інноваційне лікування та зможуть одужати.
"Інноваційність цього лікування полягає в тому, що пацієнт із гепатитом С просто приймає пігулки протягом трьох місяців. Ефективність курсу доведена та сягає понад 90%. А ймовірність появи побічних ефектів значно менша, аніж під час лікування препаратами попереднього покоління", – зауважила пані міністр.
Вона наголосила, що Даклатасвір та Софосбувір/Велпатасвір діють відразу на всі генотипи вірусу гепатиту С. Завдяки такому комбінованому підходу, організм краще та оперативніше реагує на терапію. Це дає змогу зробити лікування ефективнішим, але водночас і коротшим.
У медзакладах будуть доступні безоплатно такі ліки:
▪️препарати ТМ "Майгеп" (Софосбувір) та ТМ "Майдекла" (Даклатасвір) для комплексного курсу лікування гепатиту С для понад 1200 пацієнтів;
▪️препарат ТМ "Ледвір" (Софосбувір/Ледіпасвір), завдяки яким зможуть вилікуватись майже 2 тисячі хворих;
▪️понад 12 тисяч упаковок лікарського засобу ТМ "Майхеп ALL" (Софосбувір/Велпатасвір) для лікування понад 4 тисяч пацієнтів.
Закуплені препарати відповідають рекомендаціям ВООЗ та Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки щодо лікування гепатиту C.
Якщо у медичному закладі кажуть, що ліки проти гепатиту відсутні, потрібно звернутися до головного лікаря. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент або управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/
Нагадуємо, Facebook нарешті почне боротися з оманливими постами про здоров’я, лікування хвороб та медицину.
Дивіться також фотогалерею:
Маленький вухастик сумує у притулку: кошеня шукає родину