Фейк
Фейк Depositphotos

Facebook боротиметься з фейковими постами про лікування хвороб та медицину

Читайте по-русски
Російські боти та тролі кілька років поспіль поширювали брехню про вакцини та роздмухували антивакцинаторські настрої у суспільстві

Facebook нарешті почне боротися з оманливими постами про здоров’я, лікування хвороб та медицину. Про це написала в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"Соцмережа дещо змінює алгоритм, аби в стрічках користувачів поменшало постів, із яких може скластися враження, що існують, наприклад, чудодійні ліки. Не має бути в наших стрічках більше і реклами засобів, пов’язаних зі здоров’ям", – йдеться у повідомленні.

За словами Супрун, соціальна мережа буде аналізувати та передбачати, чи містять дописи сенсаційні заяви на тему медицини та здоров’я.

"Це хороша новина для України. Люди мають високу довіру до інформації в Інтернеті, зокрема в блогах та соцмережах. Але часто це відгукується негативними наслідками для здоров’я. В Інтернеті дійсно дуже легко знайти будь-що, але і брехню в тому числі – вона сама з’являється в стрічці новин та рекламних дописах", – зауважила в. о. міністра.

Неприпустимо, коли українці не роблять щеплень і хворіють на небезпечні хвороби лише через фейкові та маніпулятивні дописи в соцмережах. Найчастіше люди шукають інформацію про вакцинацію онлайн. І близько 70% таких людей кажуть, що вона суттєво вплинула на їхнє рішення робити щеплення чи ні.

"Відтак, існує велике поле для маніпуляцій та атак. Цим добре користується Росія. Російські боти та тролі кілька років поспіль поширювали брехню про вакцини та роздмухували антивакцинаторські настрої у суспільстві в Twitter", – зауважила Супрун.

І це насправді небезпечно, адже фактично будь-яка людина без кваліфікації, але з певним охопленням у соцмережах, може поширювати неперевірену та недоведену наукою інформацію.

Пам’ятайте, що інформацію важливо перевіряти, зважати на джерела та канали поширення. Інформаційна безпека – невід'ємна складова здорового способу життя.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Супрун порадила Зеленському ознайомитися з роботою МОЗ, перш ніж ображати її.

Також дивіться фотогалерею за темою:

У зоні ООС пройшов тренінг із невідкладної медичної допомоги: як це було – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Телеміст із Росією: ГПУ відкрила справу про держзраду і викликала на допит власника NewsOne
Наступний матеріал
Попри легальний дозвіл на роботу: на підпільному цеху в Польщі затримали 12 українців
Loading...

Тест на алергеність: Супрун розповіла, чи дійсно шкідливий тополиний пух

У яблуках немає заліза: Супрун зруйнувала ще один міф

Супрун порадила Зеленському ознайомитися з роботою МОЗ, перш ніж ображати її

Супрун повідомила, що ВООЗ не визнавала емоційне вигорання хворобою

Одеський медуніверситет захопили рейдери, – Супрун

Сексуальна освіта: Супрун розповіла, навіщо дітям вивчати статеве життя