Анатолій Шарій
Анатолій Шарій 5 канал

ВСУ підтвердив незаконність участі Шарія у виборах

  Читайте по-русски
  Колегія суддів установила, що позивачі ні ЦВК, ні суду не надали доказів на підтвердження інформації щодо повернення Шарія на територію України

  Верховний суд визнав законним рішення ЦВК щодо скасування реєстрації блогера Анатолія Шарія кандидатом у народні депутати.

  Про це повідомляє Верховний суд на своїй сторінці у Facebook.

  Зазначається, що позивачі просили визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК від 3 липня "Про скасування реєстрації кандидата в народні депутати України Шарія А. А., включеного до виборчого списку політичної партії "Партія Шарія" у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року".

  При цьому, у ВСУ нагадали, що суд першої інстанції, приймаючи рішення про відмову в задоволенні позову, виходив із того, що підставою для вирішення питання щодо скасування реєстрації Шарія є лист СБУ, в якому була зазначена додаткова інформація щодо останнього місця його проживання, а саме те, що Шарій 24 січня 2012 року виїхав за межі України та після цього на територію України не в’їжджав.

  Наголошується, що Верховний суд погодився з цим рішенням.

  Колегія суддів наголосила, що відповідність громадянина встановленим виборчим цензам, у тому числі цензу осілості, є однією з умов його правоздатності щодо участі у виборах та реалізації пасивного виборчого права.

  Також колегія суддів установила, що позивачі ні ЦВК, ні суду не надали доказів на підтвердження інформації щодо повернення Шарія на територію України після 24 січня 2012 року. Наявні в ЦВК документи, отримані від Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Міністерства закордонних справ України, також не містили відомостей щодо вказаних обставин.

  Як повідомляв 5.ua, 2 липня 2019 року Центральна виборча комісія дозволила реєстрацію на парламентських виборах колишньому главі Адміністрації Януковича Андрію Клюєву і проросійському блогеру Анатолію Шарію.

  Як розповіла в коментарі "5 каналу" секретарка ЦВК Наталія Бернацька, Верховний суд своїм рішенням анулював усі докази, зібрані Центрвиборчкомом щодо проживання цих кандидатів за кордоном.

  4 липня ЦВК скасувала реєстрацію кандидатів після наданого висновку Службою безпеки.

  Попередній матеріал
  Смертельний відпочинок: за три місяці в Анталії загинуло 13 українців
  Наступний матеріал
  Гепатит C – не вирок: в Україні з'явилися безкоштовні ліки проти недуги
  Loading...

  Зобов'язали розглянути, а не реєструвати: у суді пояснили рішення щодо Шарія і Клюєва

  Оскарження реєстрації Шарія та Клюєва: у Верховному Суді сказали, які докази будуть прийняті

  Верховний суд зобов'язав ЦВК зареєструвати партію Саакашвілі для участі у виборах – подробиці

  У Раді зареєстрували проєкт закону "Про протидію лихослів'ю" після рішення ЦВК щодо кандидатур Клюєва та Шарія

  Фейгіна позбавили статусу російського адвоката через конфлікт із прокремлівським Шарієм – Полозов

  "БлогПост": як Олександр Усик – Шарія хвалив, або Кандидат у Герої України