Голомша
Голомша 5 канал

"Докази мають надавати Шарій і Клюєв, а не ЦВК": колишній заступник генпрокурора прокоментував рішення Верховного Суду

Читайте по-русски
Судова система знову втратила лице перед народом

Рішення апеляційного суду Верховного Суду у справах Анатолія Шарія і Андрія Клюєва спровоковані недотриманням принципу безпосередності. Таку думку в студії "5 каналу" озвучив перший заступник генерального прокурора України (2014) Микола Голомша.

"Сьогодні судова система знову втратила лице перед народом, тому що в Україні є верховенство права, яке базується на соціальній справедливості і моралі. Всі знають, що пана Клюєва немає в Україні, що він не живе, так само як пан Шарій. Але чому, при тому, що всі це знають, з одного боку кажуть, що Янукович живе в Росії, а там вони вимагають якихось доказів. Це не повинен надавати докази той, хто реєструє, а той, хто подає документи. Є такий принцип безпосередності: де безпосередньо людина з її паспортом, її підписом і засвідченням своїх даних?" – сказав Голомша.

Він також зазначив, що пошук доказів, які потрібні для внесення до списку кандидатів у народні депутати – це не справа ЦВК.

"Оскільки є чітко зрозуміла позиція, що людина – в розшуку, розслідуються справи, і в такому разі ЦВК не має права просто реєструвати, або суд не має права казати, що треба ще надати якісь докази. Хай надає докази той, хто йде кандидатом", – зауважив колишній посадовець.

ЦВК, на думку експерта, мала вимагати більше даних щодо місця перебування Клюєва та Шарія, і без їх особистої присутності не реєструвати їх кандидатами в нардепи.

"ЦВК було зобов’язане добути всю доступну інформацію: а це державна прикордонна служба, яка реєструє час від’їзду і приїзду, відльоту і прильоту. Я думаю, що великої проблеми немає, крім того, є соцмережі, є відповідні дані, які викладала дружина одного з персонажів", – вважає Голомша.

Повне відео розмови з експертом дивіться тут: 

Як повідомляв 5.UA, 2 липня 2019 року Центральна виборча комісія дозволила реєстрацію на парламентських виборах колишньому главі Адміністрації Януковича Андрію Клюєву і проросійському блогеру Анатолію Шарію.

Попередній матеріал
"Прибудови бліндажів розвалило": біля Новгородського активізувалася ворожа артилерія
Наступний матеріал
Голова Верховної Ради Андрій Парубій в студії "Інформаційного вечора" – трансляція
Loading...

"Збирали докази по крихтах": за якої умови ЦВК перегляне реєстрацію Шарія та Клюєва на вибори

У ЦВК пояснили, чому зареєстрували Шарія і Клюєва та чи будуть переглядати рішення

Ексглаві Адміністрації Януковича не дозволили брати участь у виборах – коментар ЦВК (оновлено)