Анатолій Шарій
Анатолій Шарій 5 канал

Реєстрація Клюєва та Шарія: розбираємося в нових подробицях передвиборного скандалу

Читайте по-русски
Після запиту спікера ВР, СБУ почала перевірку щодо ексчільника адміністрації Януковича та блогера-українофоба

Державні органи мають перевірити, чи проживали двоє кандидатів у народні депутати на території України протягом останніх 5 років. Відповідне доручення дав голова Верховної Ради Андрій Парубій. Ідеться про ексчільника Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Клюєва та скандального блогера Анатолія Шарія. Після першого звернення до ЦВК, комісія відмовила обом у реєстрації, однак через суд одіозні кандидати домоглися права бути зареєстрованими. Це спричинило хвилю протестів та невдоволень.

"Не вистачає ще й Януковича десь на мажоритарному окрузі! Це грубе порушення закону і справедливості, адже є очевидним той факт, що вони останні 5 років не перебували в Україні", – наголошує Парубій.

Йдеться про Андрія Клюєва – чільника Адміністрації Президента Януковича. І блогера-українофоба Анатолія Шарія. Центральна виборча комісія у вівторок зареєструвала обох кандидатами в народні депутати. Голова Верховної Ради звернувся до ГПУ, СБУ та прикордонної служби, аби ті ретельно перевірили: чи проживали протягом останніх 5 років Клюєв та Шарій на території України.

Уже вночі міністр внутрішніх справ провів селекторну нараду і за її результатами направив до ЦВК листа. Пише: Андрій Клюєв точно не перебував на території України впродовж останніх 5-ти років і це підтверджується матеріалами кримінальних проваджень. Озвучили таку позицію й на брифінгу МВС.

"Він переховується вже 5 років на території сусідньої держави, яка є агресором, – в Росії. Втік разом із Януковичем. І в нас, по системі нашій "Аркан", його немає зафіксованого, що він перетинав у зворотному напрямку кордон", – звітує радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко.

Після запиту спікера, СБУ почала перевірку і обіцяє до кінця середи надати інформацію до ЦВК. А ось у ГПУ запевняють: заздалегідь надали Центрвиборчкому всі матеріали щодо Андрія Клюєва.

Саме лист від ГПУ став підставою для початкової відмови в реєстрації Андрія Клюєва. Але такі докази судом було визнано недостатніми, кажуть у ЦВК.

"ЦВК вимушене було виконати рішення Верховного Суду, яким було знищено всі наші докази, щоб не допустити зриву виборів, до яких залишилось 19 днів, та друк бюлетенів", – зазначає секретар комісії Наталія Бернацька.

Згодом у Верховному Суді оприлюднили власну позицію. Кажуть: ЦВК не зобов'язували проводити реєстрацію, а лише – ще раз розглянути всі документи. Окрім того, в суді нагадують про одну із статей закону, згідно з якою Центрвиборчком може й досі скасувати реєстрацію кандидатів.

"Якщо вони виявлять, що це не громадянин України, якщо вони виявлять, що ця особа не досягла 21 року, якщо вони виявлять, що ця особа не проживала протягом 5-ти років в Україны, то вони скасують реєстрацію", – каже голова касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович.

У своїх заявах правоохоронні органи сконцентрували увагу на Андрії Клюєві. Щодо скандального блогера, в інтернеті можна знайти інтерв'ю, в якому Анатолій Шарій сам каже, що не проживав в Україні вже 8 років.

Щоправда, саме такі відеодокази суд уже визнав недостатніми, кажуть у ЦВК. У Центрвиборчкомі пообіцяли: якщо державні органи нададуть нові докази проживання Клюєва та Шарія за межами України, питання їхньої реєстрації розглянуть ще раз.

Анна Брикова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Верігіна, Черненко, Борисенко та Юсов – трансляція
Наступний матеріал
Зоря розповів, за якою системою СБУ співпрацює з релігійними організаціями
Loading...

У Раді зареєстрували проєкт закону "Про протидію лихослів'ю" після рішення ЦВК щодо кандидатур Клюєва та Шарія

Брифінг представника Верховного Суду стосовно рішення щодо Шарія та Клюєва – відео

"Шарій та Клюєв повинні бути зняті з реєстрації": Парубій звернувся до ГПУ, СБУ та ДПСУ

У ЦВК пояснили, чому зареєстрували Шарія і Клюєва та чи будуть переглядати рішення

ГПУ: Клюєва мають заарештувати, щойно він повернеться в Україну

Верховний Суд дозволив ексрегіоналу Клюєву брати участь у парламентських виборах – чим пояснив своє рішення (оновлено)