Архієпископ Євстратій (Зоря)
Архієпископ Євстратій (Зоря) 5 канал

Філарет відмовився реєструвати єпархію, доручену йому Синодом – Зоря

Читайте по-русски
Патріарх залишається одним із членів Синоду, позаяк статут ПЦУ не змінювали

Однак Філарет відмовився виконувати синодальні рішення, чим показав свою відмову від керівництва дорученими йому парафіями. Про це в ефірі "5 каналу" розповів речник Київської митрополії ПЦУ Архієпископ Євстратій (Зоря).

"За статутом, Філарет залишається одним із членів Синоду, на постійній основі, тому що статут не змінений і, відповідно, його положення залишається. Але коли Синод на попередньому засіданні ухвалив рішення, що треба завершити юридичну процедуру реєстрації єпархій, а практичні всі єпархії пройшли реєстрацію. Один Патріарх ту єпархію, яка йому була доручена рішенням Священного Синоду від 5 лютого 2019 року, реєструвати відмовився", – прокоментував Зоря.

Фактично, за словами архієпископа, Філарет, відмовившись виконувати синодальні рішення, сам відмовився від керівництва цими парафіями, які разом з усіма церквами увійшли в ПЦУ.

За словами Зорі, суть думки Патріарха в тому, що Київський патріархат прийняв Об'єднану українську церкву, а не навпаки. Хоча саме умови створення ПЦУ і входження до неї Київського патріархату були прописані в томосі.

Нагадаємо, Почесний Патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не приймає Томосу Вселенського Патріарха Варфоломія, оскільки до отримання не був ознайомлений із його змістом. Третього червня Філарет скликав екстрену нараду кліриків Київської єпархії ПЦУ. Згідно з даними ЗМІ, на нараді Філарет анонсував проведення Помісного собору, який відновить УПЦ КП, а згодом і провів його 20 червня 2019 року.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним Предстоятелем Помісної православної церкви України.

24 червня на засіданні Священного Синоду прийняли рішення відібрати у Філарета його канонічні права та обов'язки в управлінні дорученими йому єпархіями.

Попередній матеріал
"Продовжує грати роль кандидата в президенти" – ветеран АТО про Зеленського
Наступний матеріал
Суд у справі Вишинського перенесли: змінилися прокурори – включення
Loading...

Філарет втратив канонічні права та обов'язки з управлінням Єпархії – рішення Синоду ПЦУ

Зоря про скликання Філаретом "Собору УПЦ КП": "Помісним Собором Київського Патріархату це точно не буде"

Євстратій Зоря повідомив, коли відбудеться Священний Синод ПЦУ

Філарет заявив про необхідність зміни статуту ПЦУ – Зоря прокоментував

Священника, який приєднався до "собору Філарета", відсторонено від служіння в ПЦУ – документ

Філарет не матиме більше жодних повноважень у рамках ПЦУ – Зоря