Філарет
Філарет politrada.com

Філарет втратив канонічні права та обов'язки з управлінням Єпархії – рішення Синоду ПЦУ

Читайте по-русски
Філарет при цьому залишається у складі Єпископату ПЦУ, хоч і втратив свої обов'язки

Про таке на брифінгу в Києві заявив архієпископ, заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря.

"Враховуючи заслуги перед Українською Православною Церквою у минулому констатувати, що почесний Патріарх Філарет залишається у складі Єпископату ПЦУ, однак втратив канонічні права та обов'язки, пов’язані  з управлінням Єпархії, тобто є архієрей православної церкви України і на нього розповсюджується дія статутних органів, їхніх рішень, статут ПЦУ, але він не має канонічних прав та обов'язків єпархіального архієрея, які він втратив згідно з рішенням священного синоду через власні дії", – сказав Зоря.

Також Зоря сказав, що скасовується п. 4 журналу №1 засідання Священного Синоду від 5 лютого 2019 року, який свідчив "Святійший патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією в складі парафій і монастирів Києва (за винятком Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м.Києва), які до 15 грудня 2018 року перебували в його підпорядкуванні як патріарха Київського і всієї Руси-України".

У ПЦУ також визнали недійсним проведений Філаретом Собор УПЦ КП в Києві.

"Визначити, що одноосібно скликане та проведене Патріархом Філаретом 20 червня 2019 року у Володимирському соборі зібрання запрошених ним осіб не мало жодних повноважень на ухвалення рішень, зокрема щодо Собору УПЦ КП", – наголосив Євстратій Зоря. 

Також Зоря сказав: "Те, що почесний Патріарх Філарет одноосібно приймає ті чи інші рішення чи залучає до легалізації цих рішень якесь невелике коло обраних ним однодумців, не має ні канонічної, ні юридичної сили. Тому що церква є канонічно встановлена структура та організм. І в церкві не може бути так, що ці канони мені подобаються і я їх виконую, а ці ні... Тому те, що заявляє почесний Патріарх Філарет щодо своєї приналежності до ПЦУ, Православною Церквою України не сприймається. Тому що він ухвалював і підписував рішення Помісного Собоку Київського Патріархату про об'єднання, він брав участь в Об'єднавчому Соборі, голосував за статут, голосував за обрання Предстоятеля, був діючим архієреєм і постійним членом Синоду згідно зі статутом ПЦУ, він брав участь у житі ПЦУ, як її ієрарх і брав участь у засіданні синоду ПЦУ – і тому його раптове рішення зробити так, як він зробив, – це його відповідальність, але ПЦУ його рішення не сприймає... Це просто думка Почесного Патріарха Філарета і його небагатьох однодумців". 

Дивіться, що ще сказав Патріарх Філарет у повному відео брифінгу:

Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не приймає Томос Вселенського патріарха Варфоломія, оскільки до отримання не був ознайомлений із його змістом. Третього червня Філарет скликав екстрену нараду кліриків Київської єпархії ПЦУ. Згідно з даними ЗМІ, на нараді Філарет анонсував проведення Помісного собору, який відновить УПЦ КП, а згодом і провів його 20 червня 2019 року.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином митрополит став повноцінним Предстоятелем Помісної православної церкви України.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
Парубій на засіданні ради "Україна – НАТО": Надання плану дій щодо членства буде важливим сигналом
Наступний матеріал
У Києві розгромили меморіал героя Небесної Сотні Нігояна: затриманий поводився неадекватно
Loading...