Епіфаній і Філарет
Епіфаній і Філарет glavred.info

Філарет не матиме більше жодних повноважень у рамках ПЦУ – Зоря

Читайте по-русски
Він висловив сподівання, що ніяких силових дій щодо церковного майна не буде

Православна церква України не застосовуватиме ніяких покарань до Патріарха Філарета. Про це на брифінгу стосовно зібрання, скликаного Філаретом, заявив архієпископ, заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря.

"Якщо Патріарх Філарет і ті, хто з ним, не належить до Православної церкви України, відповідно, Православна церква України не несе за них відповідальності. І так само як ми не застосовуємо покарань до митрополита Онуфрія чи до Патріарха Кирила, так само і не будемо цього робити і до Патріарха Філарета. Просто в рамках ПЦУ він вже не матиме жодних повноважень", – прокоментував Зоря.

Він висловив сподівання, що ніяких силових дій щодо церковного майна не буде.

"За українським законодавством релігійні об'єднання не мають статусу юридичної особи, тобто немає майна Київського патріархату. Все майно належить громадам, монастирям, духовним навчальним закладам і т.д. Відповідно до легітимного рішення помісного собору УПЦ КП, всі релігійні громади, організації, структури зобов'язані увійти до Православної церкви України. Ніякого іншого легітимного рішення немає", – пояснив Зоря.

Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній Махота в ефірі "5 каналу" прокоментував, що зібрання, скликане Філаретом, не означатиме для України нічого.

"На його особисте переконання, особисту думку для вирішення його особистих бачень розвитку в подальшому самого себе. Тому загрози для ПЦУ в цьому немає. Тому що це приватна думка одного з архієреїв, нехай з більшими почестями. Але на сьогодні всі в рівних правах і Почесний Патріарх Філарет для нас такий самий правлячий архієрей, який має свою приватну думку і йде своїм приватним шляхом", – пояснив митрополит.

Нагадаємо, так званий "собор" ліквідованого Київського патріархату пройшов у Володимирському соборі в четвер, 20 червня. На зібранні, як пише "ВВС Україна", ухвалили рішення відновити ліквідовану УПЦ КП і скасували визнання Православної церкви України.

Попередній матеріал
Українські миротворці повернулися з Косово: як їх зустрічали у Львові – включення
Наступний матеріал
Зміни до Виборчого кодексу: пленарне засідання Верховної Ради – трансляція
Loading...

Філарет заявив, що хоче скликати "помісний собор" ліквідованого Київського патріархату

УПЦ КП і УАПЦ досі зафіксовані в державному реєстрі – Макарій

"Особиста думка" Філарета і примарний Київський Патріархат: що відбувається у ПЦУ

Філарет запропонував Раді узаконити лише одну УПЦ

Філарет прокоментував можливість свого обрання предстоятелем Української Помісної Церкви

Недопустимо, щоб зміни в Церкві використали недоброзичливці – Філарет