Патріарх Філарет
Патріарх Філарет Фото "Главком"

Матиме наслідки для учасників: у ПЦУ відреагували на скликання Філаретом "Собору УПЦ КП"

Читайте по-русски
У Православній церкві України наголошують – Філарет не мав права одноосібно скликати Собор навіть за вже неіснуючим статутом УПЦ КП, не кажучи вже про статут ПЦУ

Почесний Патріарх Філарет не має права одноосібно скликати Помісний собор Української православної Церкви Київського патріархату. Бо ж Київського патріархату – вже не існує.

Про це йдеться в заяві Православної церкви України, оприлюдненій на сайті ПЦУ. Там нагадали – Київський патріархат припинив свою діяльність відповідно до рішення Помісного собору, який відбувся 15 грудня торік.

Тоді УПЦ КП приєдналася до утвореної Єдиної помісної православної церкви України. Там також зазначили, що ПЦУ має повноцінний статус адміністративної незалежності та не підкорюється Константинополю. Умови, на яких мали надати Томос, були відомі всім Церквам, які погодилися на об'єднання. У ПЦУ дивуються, чому негативні оцінки стосовно документа з'являються лише зараз.

"Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи неуповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви "Собору" означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від Православної церкви України з усіма канонічними та юридичними наслідками. Тому всіх ієрархів, духовенство і вірян, хто бажає блага для Церкви і України, закликаємо не брати жодної участі в заходах і діях, які руйнують єдність помісної УПЦ", – мовиться в заяві Православної церкви України.

Нагадаємо, цього тижня Почесний Патріарх Філарет оголосив про скликання "помісного собору" ліквідованого Київського патріархату. Він наполягає, що структура Київського патріархату не була ліквідована перед наданням Томосу Україні та продовжує свою діяльність. Також розкритикував положення цього документа. Собор із вихідців КП має зібратися 20 червня. На ньому Почесний Патріарх пропонує анулювати рішення від 15 грудня 2018 року, яким Київський патріархат самоліквідувався.

Попередній матеріал
"В ЄС ця ідея сподобалась": Тука пояснив, що буде з паспортами, виданими РФ українцям з ОРДЛО
Наступний матеріал
ЗСУ прийняли на озброєння новий дрон
Loading...