Володимирський собор
Володимирський собор 5 канал

"Особиста думка" Філарета і примарний Київський Патріархат: що відбувається у ПЦУ

Читайте по-русски
В інтерв'ю телеканалу "1+1" Філарет заявив, що Київський Патріархат досі існує. І не став запрошувати Епіфанія на вшанування пам'яті великомученика Макарія

Повернення до Київського Патріархату в Православній Церкві України – не буде. Про це "5 каналу" заявив її предстоятель Митрополит Епіфаній. Нині, попри рішення про саморозпуск від грудня минулого року, вихідці з Київського Патріархату використовують офіційні бланки для документів КП, якого вже юридично не існує. Саме на такому бланку почесний патріарх Філарет від свого імені запросив архієреїв Православної Церкви України на вшанування пам'яті великомученика Макарія, яке відбудеться на початку наступного тижня. Що відбувається нині в ПЦУ – далі.

13-14 травня в Православній Церкві України вшановуватимуть пам'ять великомученика Макарія. З такої нагоди почесний патріарх Філарет скликає архієреїв ПЦУ до Володимирського собору.

Листи на офіційному бланку Київського Патріархату архієреї почали отримувати від початку тижня. А наприкінці тижня в інтернеті з'явився інший лист – із автографами священнослужителів Православної Церкви, громадських діячів та інтелігенції. Підписанти підозрюють: почесний патріарх Філарет має намір розколоти новоутворену Церкву й ослабити позиції її законного предстоятеля Епіфанія, якого ж сам і порадив на цю посаду.

"Церква – це абсолютна дисципліна. І те, що запрошуються архієреї, "генералітет Церкви", і не запрошується його фактичний, канонічний глава Епіфаній – це дуже красномовно", – вважає  релігійний оглядач Ярослава Міщенко.

А ще напередодні в інтерв'ю телеканалу "1+1" Філарет заявив, що Київський Патріархат і досі існує: " Київський Патріархат не ліквідований. Це хочуть подати, що він ліквідований. Ліквідувати його може той, хто його створив".

Хоча сам напередодні Об'єднавчого собору поставив свій підпис під рішенням ліквідувати цю структуру. Про те, що це було однією з умов отримання Томосу від Константинополя, нагадує і керівник новоствореної Церкви.

"Це особиста думка святішого патріарха Філарета, який зробив дуже багато, щоб ми отримали Томос. Але повернення не буде. Бо це може призвести до втрати Томосу, заради якого ми стільки здолали перепон. Тому я вірю, що всім вистачить здорового глузду, і ми надалі будемо розбудовувати нашу єдину Помісну Українську Церкву", – наголосив Епіфаній.

Вірять у це й підписанти звернення на захист канонічного статусу Православної Церкви України. Зрештою, після того, як ця історія стала публічною, запрошення на вшанування митрополита Макарія отримав і митрополит Епіфаній. На офіційному бланку того ж Київського Патріархату і за підписом Філарета.

У ньому останній не лише запрошує, але й дорікає: "… Ви, після обрання Вас предстоятелем УПЦ, жодного разу зі мною не звершували Божественну літургію – протягом п'яти місяців. У мене виникла думка, може вона помилкова, що Ви вважаєте приниженням для себе служити з патріархом Філаретом?"

Молитися і спілкуватися архієреї будуть два дні. У понеділок вони зберуться на вечірню службу. А наступного ранку у Володимирському відбудеться літургія.

Ірина Герасимова, Олексій Іванченков, "5 канал"

Перша літургія ПЦУ в Словенії: як це було – ФОТО

ПЦУ в Словенії
/
ПЦУ в Словенії
ПЦУ в Словенії
/
ПЦУ в Словенії
ПЦУ в Словенії
/
ПЦУ в Словенії
ПЦУ в Словенії
/
ПЦУ в Словенії
ПЦУ в Словенії
/
ПЦУ в Словенії
ПЦУ в Словенії
/
ПЦУ в Словенії
ПЦУ в Словенії
/
ПЦУ в Словенії
ПЦУ в Словенії
/
ПЦУ в Словенії

Попередній матеріал
Залишилося менше місяця: крихітна Марічка дуже потребує допомоги небайдужих
Наступний матеріал
Не допитали, потім свідчитиме сам: як Ситник до ГПУ ходив
Loading...

Епіфаній зустрівся з Онуфрієм під час вшанування пам'яті загиблих у війні

На Волині прихильники Московського Патріархату побили двох літніх вірян ПЦУ – ЗМІ

У Києві Предстоятель ПЦУ Епіфаній спілкується із Зеленським – фото

Зустріч Президента України з представниками культурного, громадського та бізнес середовища Львівської області – відео

Великоднє богослужіння в Михайлівському кафедральному соборі ПЦУ – відео

Уперше делегацією ПЦУ: в Україну сьогодні доставлять Благодатний вогонь