Артем Ситник під ГПУ
Артем Ситник під ГПУ 5 канал

Не допитали, потім свідчитиме сам: як Ситник до ГПУ ходив

Читайте по-русски
Ще наприкінці березня ДБР почало слідчі дії у справі про можливе втручання Ситника у президентські вибори в США

Директор НАБУ свідчитиме лише письмово, взяв час на підготовку. Про це Артем Ситник заявив прокурорам, які його покликали на допит. Керівник НАБУ фігурує як свідок у кримінальному провадженні за фактом перевищення повноважень влади. У якій справі мав би свідчити Ситник і до чого тут відпочинок на Рівненщині – далі в сюжеті.

Про те, що викликають у Генпрокуратуру, дізнався зі ЗМІ. Офіційної повістки ніхто не надсилав. І від самого ранку директор НАБУ вже на Різницькій. Але чого покликали – здогадується.

Його мають допитати як свідка у кримінальному провадженні за фактом перевищення повноважень. Ще наприкінці березня Державне бюро розслідувань розпочало слідчі дії у справі про можливе втручання Ситника у президентські вибори в США.

За інформацією нардепа Борислава Розенблата, директор НАБУ начебто зливав штабу Гілларі Клінтон інформацію, яка могла скомпрометувати її опонента Дональда Трампа. Йдеться про Пола Манафорта, який очолював штаб Трампа. Його ім'я фігурувало у справі так званої "амбарної книги" "Партії регіонів". Манафорт нібито під час роботи на українських політиків отримував тіньові заробітки. Розенблат навіть оприлюднив аудіозапис, на якому голос, схожий на голос Артема Ситника, говорить про допомогу Гілларі Клінтон.

Будь-яку співпрацю зі штабом Клінтон Ситник заперечив. Із цим і пішов до ГПУ. Але допит по суті не відбувся. Директор НАБУ заявив: буде давати письмові показання, і пішов до них готуватися.

"На початку бесіди він зробив заяву, що буде користуватися ч. 3 ст. 224 КПК України. Тобто давати покази власноруч. Для цього він попросив час, щоб виписати відповіді на питання, які йому ставилися. Після цього пан Ситник залишив Генеральну прокуратуру України", – відзвітував речник ГПУ Андрій Лисенко.

Генеральний прокурор тим часом додає: по Ситнику це ще не все. Розмови про підтримку Гілларі Клінтон директор НАБУ, за версією слідства, вів на одній із мисливських баз відпочинку на Рівненщині. Поговорити – поговорив, а за відпочинок не розрахувався. В декларації – не вказав. А це вже адмінпорушення.

Артем Ситник інформацію про відпочинок на Рівненщині не прокоментував. Коли він надасть письмові показання у справі можливого зливу інформації американцям – теж невідомо. Про дедлайни Ситник мав домовитись особисто з прокурором у справі.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
"Особиста думка" Філарета і примарний Київський Патріархат: що відбувається у ПЦУ
Наступний матеріал
Доба в ООС: окупанти обстріляли Травневе – продовжують застосовувати заборонену зброю
Loading...