Євстратій Зоря
Євстратій Зоря 5 канал

Філарет заявив про необхідність зміни статуту ПЦУ – Зоря прокоментував

Читайте по-русски
Документ ухвалили за прикладом грецького, хоча церковні традиції в нас різні

Почесний Патріарх ПЦУ Філарет виступає за ухвалення нового статуту Православної Церкви України. В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій Зоря пояснив, у чому проблема чинного статуту. 

"Очевидно, що той статут, який був ухвалений Об'єднавчим собором 15 грудня, є недосконалим хоча би з таких простих речей: у цьому статуті немає розділу "Єпархія". Є розділ "Єпархіальний архієрей", але розділу "Єпархія" як такого немає. Немає розділу "Парафія", немає розділу "Монастир", тобто цілих розділів, які стосуються поточного життя Церкви, немає", – розповідає Зоря. 

За його словами, документ ухвалили за прикладом грецького, втім, церковні традиції в нас із греками різні.

"Статут просто був узятий з грецького державного закону (Церква там є державною), є також статутом Грецької Церкви. Відповідно до тих умов, які в Греції склалися, був складений такий державний закон і такий статут. Мені здається цілком очевидним, що умови існування Української Церкви не є тотожними умовам існування Грецької Церкви", – наголошує архієпископ Чернігівський і Ніжинський.

Дивіться також: Вселенський Патріархат оприлюднив повний текст томосу для України

Розповідає він і про те, чому під час обговорень перший поданий варіант статуту відхилили.

"Під час підготовки перший варіант статуту, який був поданий, Помісний собор (зібрання кліру і мирян) був внесений до розділу "Синодальні установи", хоча, за нашою традицією, Помісний собор – це є головний керівний орган Церкви, а не просто якась дорадча установа. Тому в процесі роботи Помісний собор був наділений тими основними правами, які в традиції Української Церкви від давніх часів, ще від Київської митрополії, і поставлений на перше місце. Тому я переконаний, що Статут, який був затверджений Собором одноголосно (один був проти), зареєстрований Міністерством культури, є діючим і всі зміни і доповнення, редагування рішення щодо цього статуту в подальшому повинні відбуватися саме на підставі тих механізмів, які в ньому є. Статут має відповідати тому, що є в потребах Церкви", – переконаний Євстратій Зоря. 

Більше подробиць – далі у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/

Попередній матеріал
"На старт, увага...": підготовка до виборів Президента – на фінішній прямій
Наступний матеріал
ФСБ проведе нову технічну експертизу захоплених в України катерів – Полозов
Loading...