Вибори
Вибори 5 канал

"На старт, увага...": підготовка до виборів Президента – на фінішній прямій

Читайте по-русски
Попри заяви про відмову від балотування – у списку все одно будуть усі 39 кандидатів. Проголосувати виборці зможуть за будь-кого з них

Агітувати за свого кандидата – тільки до півночі. Завтра в Україні "день тиші". До ночі поліція має взяти під цілодобову охорону всі дільниці. В день виборів спокоєм у країні буде опікуватися 135 тис. поліцейських. Спостерігачі наразі отримують останні інструктажі. А громадянська мережа "Опора" прогнозує, що і цієї неділі не минеться без типових порушень. Докладніше – далі.

Менш як два дні до виборів. Станом на обідній час уже розвезли бюлетені до майже 9 тис. дільниць. Поліція взяла їх під охорону.

"Ми маємо на сьогодні 8 тис. 824 виборчі дільниці, взяті під охорону. Туди завезені бюлетені. Це 29% від усіх виборчих дільниць по території України. Для охорони дільничних виборчих комісій залучено більше ніж 10 тис. правоохоронців. У регіонах ми сьогодні вже візьмемо під охорону всі виборчі дільниці, і будуть завезені бюлетені", – звітує заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич.

Правоохоронці нагадують про кримінал за селфі у виборчій кабінці. Спроби сфотографувати виборчий бюлетень буде розцінено як участь в підкупі виборця. Щодо порушень під час волевиявлення – вони здебільшого будуть типовими. Такий прогноз озвучили у громадянській мережі "Опора", представники якої спостерігатимуть за перегонами.

Приміром, видача додаткових бюлетенів виборцям без належних підстав або порушення в роботі самих дільниць.

"Ще одна проблема, яка зараз є ймовірною, це зокрема проштамповування бюлетенів штампом "вибув" без належних на те підстав. До нас надходить інформація з регіонів, з окремих ОВК, що окружні виборчі комісії видали штампи "вибув" дільничним виборчим комісіям. Цей штамп може видаватися лише за рішенням Центральної виборчої комісії", – зазначила координатор "Опори" Ольга Айвазовська.

Жодних штампів "вибув" на виборчих бюлетенях не буде, адже такі вважаються зіпсованими. Це офіційна позиція Центрвиборчкому. Тут пояснюють: кандидати могли офіційно знятися з перегонів до 8 березня. З цієї дати всі прізвища внесли до бюлетеня. Тому, Сергій Тарута та Олександр Мороз – попри заяви про відмову від балотування – все одно будуть у списку з 39 кандидатів. Проголосувати виборці зможуть за будь-кого з них.

"Просимо довести до відома всіх дільничних виборчих комісій... внесення змін до виборчих бюлетенів з використанням штампа "Вибув" без рішення Центральної виборчої комісії забороняється... Особи, винні у протиправному псуванні виборчих бюлетенів, відшкодовують завдану шкоду в порядку, встановленому законом", – роз'яснили в Центральній виборчій комісії.

Також у ЦВК нагадали, що в неділю Україна перейде на літній час. Це мають врахувати як працівники комісій, так і виборці.

Мирослав Солонар, "5 канал"

Попередній матеріал
На Хрещатику масово гине каштан: як влада рятуватиме символ Києва та чи можливо це взагалі
Наступний матеріал
Філарет заявив про необхідність зміни статуту ПЦУ – Зоря прокоментував
Loading...