Філарет
Філарет 5 канал

Епіфанієм керують, ПЦУ хочуть розвалити, УПЦ КП існує: про що заявив Філарет

Читайте по-русски
"Я Президентові довіряв і Епіфанію довіряв, а вони обманули", – бідкається почесний патріарх

Православну Церкву України хочуть розвалити. Передусім загроза йде від представників Московського Патріархату. Про це заявив почесний патріарх Філарет під час прес-конференції. Заявив також і про порушення домовленостей митрополитом Епіфанієм. Більше розповіла кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Філарет укотре наголосив, що Київський Патріархат не потрібно відновлювати, адже він нібито існує і зараз. І саме КП, на його думку, може зупинити розкол єдиної помісної церкви та об'єднати її.

Вважає: "Чому я наполягаю на тому, щоб в Україні був Київський Патріархат? Тому що якщо Українська Церква відмовиться від статусу патріархату, то це означає, що в Україні буде тільки один Московський Патріархат. І ім'я московського патріарха Кирила буде звучати по всій Україні, а ім'я київського – не буде".

Почесний патріарх також спростував твердження, що через існування Київського Патріархату в Православної Церкви України можуть відібрати Томос. Адже однією з умов Константинополя задля надання грамоти була саме відмова Київського Патріархату від автокефалії.

Почесний патріарх заявив: сумнівається, що Вселенський Патріарх ухвалить таке рішення. Адже це, в першу чергу, вдарить по репутації самого Константинополя.

Йшлося під час прес-конференції і про відсутність співпраці між почесним патріархом і нинішнім очільником ПЦУ. Зокрема, патріарх заявив, що митрополит порушив домовленості. Переконує: раніше вони дійшли згоди в тому, що керувати православною церквою в Україні буде саме Філарет. А Епіфаній лише відповідатиме за зовнішні зв'язки.

"На архієрейському соборі була домовленість, що я продовжую керувати Церквою на території України разом з Епіфанієм, а він представляє Церкву назовні. Письмово ми не підписували, тому що я довіряв. І Президентові довіряв, і Епіфанію довіряв, а вони обманули", – бідкається Філарет.

Нині ж, за словами патріарха, предстоятель Православної Церкви України уникає спілкування, не радиться з ним щодо церковних питань і взагалі – він не самостійна особа, ним керують. Щоправда жодних прізвищ Філарет не назвав.

Детальніше про заяви почесного патріарха – дивіться у відео.

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": режисерка Юлія Шашкова в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
"Теплі кредити" в дії: скористатися програмою можна, навіть якщо в будинку не утворили ОСББ – Зубко
Loading...