radiosvoboda.org

"Теплі кредити" в дії: скористатися програмою можна, навіть якщо в будинку не утворили ОСББ – Зубко

Читайте по-русски
Програмою "теплих кредитів" уже скористалися 525 тисяч українських родин

Про таке заявив в ефірі "5 каналу", в програмі "Інформаційний вечір", віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"Теплі кредити" показали свою масовість. І я вдячний цій програмі, можливо, не за таку велику ефективність, яку ми, наприклад, чекаємо від Фонду енергоефективності. Але 525 тисяч родин скористалися цією послугою. Люди робили покращення як у своїх приватних будинках, так і в багатоповерховому секторі", – сказав міністр. 

Зубко також пояснив: навіть якщо в будинку не створено ОСББ, то спільним рішенням можна найняти енергоменеджера, який управлятиме одним конкретним проектом з енергоефективності.

"Коли ОСББ не створені, але все-таки проведені загальні збори й обрано управителя, того, хто управляє вашим будинком, то такому управителю можна делегувати повноваження на проведення переговорів з енергоаудиту. Це дуже важливо, тому що коли ми кажемо про енергоефективність – це і ефективність витрачання коштів українців, бо вони витрачають на модернізації, так і коштів держави, так і коштів наших міжнародних партнерів", – роз'яснив міністр.

Зубко також розповів, що Україна змогла за рахунок ухвалених законів і виконання директив отримати міжнародну підтримку. Так, на розвиток енергоефективності в Україну вже надійшло 100 млн євро – це десь 3 млрд грн.

Він додав: "Для нас також дуже важлива технологічна підтримка, бо Україна має в інноваційних технологіях зробити інноваційний стрибок. І закордонні партнери не просто хочуть ділитися з нами, а хочуть реально впроваджувати й інженерні мережі, і можливість управління, і можливість реверсної подачі тепла тощо". 

Зубко також додав, що Фонд енергоефективності вже запустив 15 пілотних проектів, які запрацювали в різних містах України: в Харкові, Одесі, Києві, Івано-Франківську. 

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, Зубко пояснив, як вдалося знизити ціну на газ для населення на 4%. 

Попередній матеріал
Епіфанієм керують, ПЦУ хочуть розвалити, УПЦ КП існує: про що заявив Філарет
Наступний матеріал
Гройсман дав "Укроборонпрому" 10 днів, щоб розпочати аудит
Loading...