Ціна на газ
Ціна на газ forum.domik.ua

Не за рахунок заяв політиків: Зубко пояснив, як вдалося знизити ціну на газ для населення на 4%

Читайте по-русски
Так буде відбуватися завжди: влітку буде падати ціна, взимку вона буде підніматися

Про таке заявив в ефірі "5 каналу", в програмі "Інформаційний вечір", віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. 

"На ринку газу просто ціна є меншою. Казок не буває, а відбувається це абсолютно економічними кроками, як закінчення опалювального сезону, як зменшення практичного споживання газу, як зменшення попиту. На сьогодні набільшими практичними використовувачами газу є хімічні підприємства. Тому падає попит – отже, падає ціна, тобто це ринок, який працює в усьому світі. Зниження ціни на газ сьогодні – це не за рахунок того, що якийсь політик вийшов і заявив, що можна зменшити вартість газу в 2-6 разів, а це дійсно закони ринку, які працюють", – сказав міністр.

При цьому Зубко сказав, що люди не надто відчують це зниження на 4%, бо ж нині вже не зима і газу споживається  не так багато.

Він також додав: "І цей рух дає змогу з'являтися новим постачальникам, новим іноземним компаніям і конкурувати з НАК "Нафтогаз". Тому я думаю, що не потрібно виховувати в наших людей патерналізм і говорити про те, що ми знижуємо ціну, що ми робимо речі, які відбуваються завдяки адміністративному чи політичному рішенню. Ні, потрібно казати правду, що так буде відбуватися завжди: влітку буде падати ціна, взимку вона буде підніматися". 

Що розповів Зубко про енергоефективність, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" пропонує знизити ціну на майже 4% в порівнянні з тією, яка діяла у квітні. Тобто до 5 990 гривень за тисячу кубометрів. Щоправда, це без урахування ПДВ та вартості транспортування.

Попередній матеріал
Робот-сапер, супутник і коптер: в Україні вперше відбувся конкурс проектів оборонних технологій
Наступний матеріал
"Євробачення 2019": перші відкриті репетиції та головні претенденти на фінал – включення з Ізраїлю
Loading...