Проект українського військового супутника
Проект українського військового супутника 5 канал

Робот-сапер, супутник і коптер: в Україні вперше відбувся конкурс проектів оборонних технологій

Читайте по-русски
До фіналу конкурсу потрапило 43 проекти – їхні автори змагатимуться за потенційних інвесторів, які впровадять розробки у виробництво

Залізні солдати: роботи-сапери, супутники та новітні квадрокоптери. В Україні вперше відбувся конкурс проектів оборонних технологій. Вчені представили майже півтори сотні вітчизняних наукових розробок, які невдовзі можуть з'явитися в українській армії. Мирослав Солонар розповість докладніше.

Робот-сапер шукає вибухівку, рухається зі швидкістю до 10 км/год. Коштує такий понад 100 тис. грн.

"Спочатку він проводить діагностику – це у нас діагностичний робот. На ньому встановлюється 3D-сканер, який дає точну, з точністю 1/10 мм, інформацію про об'єкт", – розповідає доктор технічних наук Василь Струтинський.

Протягом півроку конструктори з Київського політехнічного інституту майстрували це диво техніки. Він ще не надто розумний, але працьовитий, жартують розробники. Основна перевага – під час розмінування або очищення території від радіоактивних речовин робот замінить людину.

Робот-сапер – один із сотні проектів, який представили на конкурсі оборонних технологій. Серед учасників – науковці та інженери з вищих навчальних закладів, державних підприємств та Національної академії наук.

Мобільні додатки для захисту переговорів, спеціальні тренажери для бронетехніки – усе це оборонні ноу-хау, зроблені в Україні. До фіналу цього конкурсу потрапило 43 проекти. Їхні автори тут – не по перемогу, вони змагаються за потенційних інвесторів, які впровадять їхні розробки у виробництво.

Пріоритетними будуть ті напрацювання, кажуть експерти, які йдуть у ногу з часом.

Військовий супутник, що має стати очима української армії, представили на конкурсі. За 700 км від Землі цей космічний апарат може передавати чітку картинку того, що відбувається на її поверхні.

"Сьогодні нам це дуже необхідно. І сьогодні держава сплачує дуже великі кошти за зйомки земної поверхні на замовлення. Усього з трьох країн, які сьогодні мають змогу робити такі апарати з дуже високою роздільною здатністю... Вітчизняної розробки поки що нема", – наголошує проректор КПІ Михайло Ільченко.

Новітній квадрокоптер представили студенти Максим та Євген. Літальний апарат може перевозити невеликі вантажі, а ще вміє запам'ятовувати дорогу, якщо над ним втрачено керування.

Подбали розробники і про реабілітацію військових. Віталізатор-антистрес, якщо простими словами, перетворює негативні емоції на позитивні. Прилад виділяє тепло, цим самим допомагає забути військовим про стрес та панічний страх. Розробник переконує: ефективність приладу медично доведена.

Визначатимуть, які ж розробки запустять у серійне виробництво, фахівці з ДП "Укроборонпром". Там кажуть, що переваги матимуть – саме інноваційні.

"Використання роботизовоної техніки, техніки з дистанційним керуванням – вона дозволяє зменшити втрати особового складу Збройних сил", – зазначає гендиректор державного концерну Павло Букін.

Поки ця техніка – лише демонстраційні зразки. В "Укроборонпромі" навіть приблизно не можуть назвати терміни, коли ці розробки зможуть потрапити у серію.

М.Солонар, В.Стрельцов, "5 канал"

Технологічний AeroMobil: який вигляд матиме авто, що зможе літати – ФОТО

Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Летючі авто AeroMobil
/
Летючі авто AeroMobil
Літаючі авто Aeromobil
/
Літаючі авто Aeromobil
Літаючі авто Aeromobil
/
Літаючі авто Aeromobil

Попередній матеріал
"Відкрили полювання": біля Троїцького російські окупанти "бісяться" через український прапор
Наступний матеріал
Не за рахунок заяв політиків: Зубко пояснив, як вдалося знизити ціну на газ для населення на 4%
Loading...

Медіа-маніпуляції, або Що спільного у Brexit, ведмедика Волдо і виборів в Україні

Масштабне оновлення: Microsoft анонсувала зміни до Windows 10

Політичні технології: суть нікого не цікавить – шоу подавай, або як вибори на цирк перетворили

Сейф-пакети та спец-пломбування: як бюлетені будуть захищені від фальсифікацій

Штучний інтелект допомагатиме McDonald's годувати відвідувачів

І це у XXI столітті: майже 700 українських шкіл досі мають тільки вуличні туалети