Business Incubator
Business Incubator 5 канал

За ідею доведеться поборотися: інвестори з Волл-стрит шукатимуть в Україні перспективні стартапи

Читайте по-русски
В межах інкубатора українським стартапам допомагатимуть імениті ментори. Вони ж – потенційні інвестори

Інвестори з Волл-стрит шукатимуть перспективні стартапи в Україні. Американці, за підтримки столичної влади, запустили в Києві новий бізнес-інкубатор. Він дасть змогу вітчизняним розробникам виходити на глобальні ринки. А киянам тим часом є що запропонувати. А от що заважає вдалим ідеям перетворюватися на гроші – про це далі:

"Нагрівач на ніжках. Це 60х60, він легенький, його можна розташовувати в будь-якому місці. Довжина хвилі майже відповідає довжині хвилі тепла, яке випромінює наш організм", – розповідає заступник директора Інституту металофізики ім. Курдюма НАНУ, співзасновник стартапу Melta-Term Віталій Бевз.

Тонка білосніжна панель схожа на маркерну дошку. Це винахід київських науковців – низькотемпературний обігрівач на інфрачервоному випромінюванні. Панель нагрівається не вище 70°С. Її можна вбудувати в стелю, стіну чи підлогу. А ще на ній таки можна малювати маркерами. Винахід уже продається та для успіху команді винахідників не вистачає потужного маркетингу.

"Продукт є справді інноваційним, він базується на аморфній стрічці власної розробки. Ця стрічка виготовляється тут, в інституті металофізики, й ідея використання належала нам. Хочеться, щоб технологія не пішла з України, зашилася і максимально була розвинена тут, з глобалізацією на зовнішні ринки", – пояснює Бевз.

"Чат-бот ставить тобі різні запитання – про того, кому ти даруєш. Ти на них відповідаєш, наприклад про книги, цікаві речі для дому, і чат-бот вибиває список персоніфікований подарунків для цієї людини", – розповідає про своє дітище студент Ігор Левенець.

Після невдалого подарунка дівчині він заснував стартап із підбору презентів. Проект уже має 80 тис. користувачів в Україні. Та в команди великі плани. Підрахували: для просування стартапу, наприклад у США, необхідно $80 тис. Таких прибутків чат-бот не дає.

Тож співзасновник стартапу Gifthub каже: "Ми розуміємо, що в Україні ми можемо досягти того рівня, щоб спокійно себе прогодувати. Але якщо ми хочемо побудувати щось справді велике, що потім можна продати чи вийти на біржу, то це, звісно, міжнародні ринки, пріоритетно – ринок США".

Різні стартапи – виклики схожі. Зробити успішний проект "Made in Ukraine" із виходом на глобальні ринки їм може допомогти потужний бізнес-акселератор, – упевнені в столичній адміністрації. Презентували запуск нового інкубатора за американською моделлю.

"Наше завдання – створювати підґрунтя для тих молодих людей, які зможуть реалізувати свої ідеї, свої думки, і нам ці ідеї потрібні. Тому зараз також з USAID хотів подякувати нашим партнерам, які підтримують реалізацію цих проектів, і також ми як міська адміністрація робимо все, щоб ці ідеї реалізовувалися", – запевняє київський міський голова Віталій Кличко.

"Технології в Україні феноменальні. Країна має стати глобальним технологічним хабом, вона рухається в цьому напрямку, але ще не досягла мети", – вважає співзасновник ЕО Business Incubators Чарльз Вайтхед.

В межах інкубатора українським стартапам допомагатимуть імениті ментори з Волл-стрит. Вони ж – потенційні інвестори. Відбиратимуть перспективні проекти, а їхніх авторів кілька місяців муштруватимуть – як перетворювати ідею на гроші.

"Ми створимо такі умови в середині "Бункемпу", тобто люди зрозуміють, як стратегічний інвестор вестиме з ними перемовини, що це не "найс", всі не будуть аплодувати тобі "яка гарна ідея", а всі перевірятимуть твою бізнес-модель на міцність. Вони справді будуть як Силікон-Веллі, як у Кремнієвій долині, боротися за свою ідею до кінця", – попереджає координатор ЕО Business Incubators Надія Васильєва.

Столиця – перше місто в майбутній мережі американських бізнес-інкубаторів. У планах – шукати стартапи, зокрема, й у Харкові, додають засновники. Так інвестори знайдуть нові цікаві ідеї, а українські розробники –заявлять про себе світу.

Олена Соловйова, Дмитро Демішев та Олександр Горнійчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Петро Порошенко відвідує "Олімпійський" для здачі аналізів антидопінговій організації VADA – відео
Наступний матеріал
Історичне фото: вчені оприлюднили перше зображення чорної діри

Зубна щітка з паперу: український еко-стартап визнали одним з кращих у світі

Річкове таксі: у Парижі тестують новий еко-транспорт

Українські стартапери разом з "ПриватБанком" розробили платіжний браслет з ідентифікацією по кардіограмі – відео