Філарет
Філарет 5 канал

Філарет заявив, що хоче скликати "помісний собор" ліквідованого Київського патріархату

Читайте по-русски
Почесний патріарх продовжує наполягати, що УПЦ КП продовжує свою діяльність

Почесний патріарх Філарет скликає "помісний собор" ліквідованого Київського патріархату. Про це він заявив на форумі з представниками інтелігенції, передає "5 канал".

Статут помісної церкви передбачає, що собор має право скликати лише предстоятель церкви, тобто Митрополит Епіфаній. Але Філарет продовжує наполягати, що структура Київського патріархату не була ліквідована перед наданням Томосу Україні, тож продовжує свою діяльність.

Собор вихідців КП має зібратися 20 червня. На ньому почесний патріарх пропонує анулювати рішення від 15 грудня 2018 року, яким Київський патріархат самоліквідувався. Нині Філарет каже, що помісного собору КП як такого 15 грудня не було.

"Собору як такого помісного не було. А був збір підписів під постановою помісного собору. І ми цю постанову на наступному помісному соборі відкинемо. І він для нас буде недійсним. Тому наше завдання тепер зберегти в Україні існування Київського патріархату", – заявив Філарет.

Тим часом предстоятель Української православної церкви Митрополит Епіфаній, якого Філарет звинувачує у служінні Константинополю, нині перебуває у Вселенського Патріарха на святкуванні Дня янгола Варфоломія. Разом із ним до Стамбула поїхали і священники та архієреї Православної церкви України. Томос про автокефалію передбачає незалежність Української православної церкви і говорить про те, що Вселенський патріархат залишається Матір'ю-Церквою – вищою серед рівних.

Нагадаємо, на запрошення Філарета до молитовного святкування на честь священномученика Макарія та "дружньої бесіди" востаннє приїхали тільки чотири єпископи.

Попередній матеріал
Якими будуть наслідки для РФ, якщо та не відпустить українських моряків на вимогу Трибуналу, – коментар Полозова
Наступний матеріал
Нові дані від екологів: у річку Рось потрапило втричі більше хімікатів
Loading...