Микола Полозов
Микола Полозов 5 канал

Якими будуть наслідки для РФ, якщо та не відпустить українських моряків на вимогу Трибуналу, – коментар Полозова

Читайте по-русски
Росія має відпустити українських моряків до 21 червня 2019 року

В ефірі "5 каналу", в програмі "Інформаційний вечір" адвокат Микола Полозов розповів, чим загрожує Росії невиконання рішення Трибуналу про звільнення українських моряків. 

"До 21 червня ми всі очікуємо кроків назустріч від Росії. Але ми готові і до негативного розвитку подій. Раніше Росія вже була учасником розляду в Трибуналі справи Arctic Sunrise у 2012-2013 році. І Росія тоді виконала рішення та звільнила екологів протягом місяця. Але ми розуміємо, що за цей час відбулося багато подій. Кремлівський режим став більш опірним зовнішньому впливові. І, звісно, може так відбутися, що Росія спробує проігнорувати рішення Трибуналу для того, аби зберегти обличчя і пограти м'язами. Ми до такого розвитку дій також готові. Але очевидно, що якщо Росія не виконає рішення суду до визначеного терміну, то будуть наслідки", – сказав Полозов.

Він також заявив: "Розумієте, Кремль враховує низку обставин, починаючи від зустрічі з Трампом в Осаці до славнозвісного повернення російської делегації в ПАРЄ. Тому, звісно, під час прийняття рішення про звільнення моряків Путін буде виходити з особистої вигоди і з того, що він може отримати з того натомість на зовнішньо-політичному рівні. Для мене очевидно, що невиконання Росією рішення трибуналу у встановлений термін може призвести до санкцій та інших інструментів тиску на владу РФ… Я планую бути на засіданні ПАРЄ (в кінці червня – ред.), і звісно, питання звільнення моряків я там буду піднімати". 

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Авіакатастрофа Мі-8: у Бродах попрощалися із загиблими членами екіпажу
Наступний матеріал
Філарет заявив, що хоче скликати "помісний собор" ліквідованого Київського патріархату
Loading...