Українські миротворці повернулися з Косово
Українські миротворці повернулися з Косово 5 канал

Українські миротворці повернулися з Косово: як їх зустрічали у Львові – включення

Читайте по-русски
У складі миротворчого контингенту ООН від 1999 року в Косово побували понад 1 тис. українських військовослужбовців

Із Косова в Україну повернулися 40 українських миротворців. Військовослужбовці 703-го полку оперативного забезпечення перебували на Балканах півроку. Зустріч відбулась у Самборі на Львівщині, де дислокується військова частина підрозділу. На урочистостях побувала і кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

На центральній площі міста, де дислокується військова частина миротворців, сьогодні було велелюдно. Зібралося сотні людей. Із Косово військовослужбовців 703-го полку оперативного забезпечення Сухопутних військ зустрічають рідні, друзі та побратими.

У Косово вирушили бійці з досвідом бойових дій на Сході України. Щоб потрапити до українського контингенту, пройшли жорсткий та витривалий відбір. На одне місце претендували по троє осіб. Це сапери, водії, інженери, кінологи з різних бойових частин.

Війна у Косово розпочалася в лютому 1998 році. А вже від 1999-го там діє миротворчий контингент ООН. У його складі загалом перебували понад 1 тис. українських військовослужбовців.

Бійці виконували завдання із забезпечення вільного пересування багатонаціональних сил KFOR у зоні відповідальності. Також це розмінування місцевості та відновлення знищеної війною інфраструктури. За весь час миротворчої місії на території Косова Україна втратила п'ятьох військових, ще 26 були поранені.

"Пошук на дистанції, пошук і обшук транспорту, приміщень. З емоцій? Чесно, найбільш приємне, що тебе вдома зустрічають. Це найцінніше. Багато хто з наших людей говорять, що заради того і можна їздити, щоб потім повернутися і такі емоції пережити. Далі зустріч із сім'єю, це найосновніше", – розповів військовослужбовець.

Після урочистої зустрічі армійців нагородили відзнаками та грамотами за участь у миротворчій місії.

Попередній матеріал
Брифінг представників ПЦУ стосовно зібрання духовенства і мирян, скликаного Філаретом – завершено
Наступний матеріал
Філарет не матиме більше жодних повноважень у рамках ПЦУ – Зоря
Loading...