250 українських миротворців вирушили до Конго
250 українських миротворців вирушили до Конго 5 канал

"Не так страшно, як на схід": 250 українських миротворців вирушили до Конго – включення зі Львова

Читайте по-русски
Щоб потрапити до африканського контингенту, бійці проходили жорсткий двотижневий відбір

250 українських військових щойно вирушили з миротворчою місією в Демократичну Республіку Конго. Урочисті проводи відбулися у військовій частині у Львові. Там перебуває журналіст "5 каналу" Марта Шикула.

Українських армійців – вертолітників, саперів, водіїв, інженерів – загалом 250 військовослужбовців уже за кілька годин сядуть на спеціальний борт та вирушать у Конго для участі у миротворчій місії. Сьогодні ситуація в Конго дещо стабілізувалася, проте незаконні збройні формування продовжують турбувати місцеве населення. Тому українські бійці 18-го окремого вертолітного загону їдуть на підмогу.

Там вони будуть проводити повітряне патрулювання, перевозити персонал ООН, цивільних і вантажі. В разі потреби – транспортувати важкопоранених і влаштовувати "демонстрацію сили", аби залякати нападників. Усі військовослужбовці мають бойовий досвід, воювали на сході.

Щоб потрапити до африканського контингенту, бійці проходили жорсткий двотижневий відбір. На одне місце претендувало щонайменше по двоє осіб. Для поїздки кожен зробив по 8 обов'язкових щеплень.

Провести військовослужбовців прийшли родичі та друзі. Батьки армійців зазнаються, що переживають за дітей, але заспокоюють – в Африку не так страшно, як на схід України.

У Конго з 2012 року діє миротворчий контингент ООН. У його складі побувало понад тисячу українських військовослужбовців. Цього року ювілейна – 10 ротація. Українські військові там пробудуть півроку.

 

Попередній матеріал
Справа Єфремова: у суді не допитали свідків через неявку одного з них
Наступний матеріал
Франківський викладач встановив рекорд України – більш як добу читав лекцію
Loading...