Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Адміністрація Президента України

"Не буде іншого виходу": Кремль погодиться на миротворців ООН на Донбасі – Порошенко

  Читайте по-русски
  Українські території для РФ вже як "валіза без ручки", зазначив Президент

  Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія буде змушена погодитися на введення миротворців на Донбас, як це передбачає відповідне рішення Ради Безпеки ООН.

  Про це глава держави сказав в ефірі телеканалу "Прямий".

  Йдеться про рішення Радбезу ООН щодо запровадження миротворчої місії під егідою ООН, яка роззброїть незаконні терористичні угруповання на окупованих територіях Донбасу.

  "Росія повинна буде вивести свої окупаційні війська з території Донбасу, а також забезпечить виведення важкої техніки і артилерії з окупованої території. Також буде забезпечено виконання всіх безпекових умов для початку політичного процесу. Буде повернуто контроль України над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону", – заявив Порошенко.

  Президент нагадав, що "всі ці пункти є у підписаних Путіним Мінських домовленостях. І сьогодні миротворці будуть гарантами виконання цих положень".

  Крім того, Порошенко також повідомив, що ще є платформа деокупації Криму, яка активно обговорюється з партнерами України – країнами-членами НАТО.

  "Сьогодні ми твердо переконані, що ні інцидент в Азовському і Чорному морях, який є актом агресії проти нашої держави, де-факто окупація Керченської протоки не є прийнятними. Мають бути вжиті рішучі заходи щодо деокупації і забезпечення свободи мореплавства і подолання наслідків незаконної анексії Криму", – зазначив Президент.

  Порошенко зауважив, що Росія вже платить високу ціну за це, та несе серйозні втрати в економіці в результаті дії санкцій, запроваджених проти неї світом. "Це вже стає для Росії як "валіза без ручки". І у Росії не буде іншого виходу, ніж сісти за стіл переговорів і виконувати міжнародні угоди, які були підписані, в тому числі і за участю РФ", – додав Порошенко.

  Попередній матеріал
  Смоленська катастрофа: експерти з Британії знайшли на уламках Ту-154 сліди тротилу
  Наступний матеріал
  Ситуація на Донбасі минулої доби: штаб звітує про поранених армійців
  Loading...

  Путін прагне бачити на Донбасі не миротворців ООН, а "ескорт-сервіс" – Порошенко

  Порошенко на саміті "Україна-ЄС" заявив, що Кремль повинен прийняти розгортання миротворців ООН на Донбасі

  Більш як 40 країн готові взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі – Порошенко