yabiladi.com

У МінТОТ назвали найкращу модель розгортання миротворців ООН на сході

Важливий та вирішальний компонент – поява міжнародної перехідної адміністрації

Миротворчу місію ООН на сході мають розгорнути за "хорватським сценарієм". Про таке заявив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній посол України в Хорватії і Боснії та Герцеговині Олександр Левченко на прес-конференції у столиці, передає УНІАН.

"Міністерство з питань тимчасово окупованих територій ще раз дослідило ситуацію із застосуванням миротворчих місій у світі. Дослідивши десятки прикладів, ми дійшли висновку, що саме хорватський варіант для нас був би найближчим з усіх тих, що ми бачили. Сценарії розвитку подій на Донбасі та в Хорватії дуже схожі, хоча різниця, умовно, у 23 роки", – зазначив Левченко.

Він також додав, що миротворчу місію могли би застосовувати у той саме спосіб, в який вона використовувалася на території Хорватії.

"Ми висловили своє бачення як міністерства, щоб очевидним був варіант, коли на чолі міжнародної місії має стояти міжнародна перехідна адміністрація. Це важливий та вирішальний компонент", – зауважив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

Він також розповів, що до складу миротворчої місії входять військова (70%), поліцейська (15%) та цивільна (15%) компоненти.

"Перехідна адміністрація з моменту повної дислокації усіх військових та поліцейських підрозділів перебирає усю владу в свої руки на підмандатній території для майбутнього власника цих територій – Української держави", – уточнив він.

"Мирний план по Донбасу – це Мінські угоди. Інших документів, які би розглядалися міжнародною спільнотою, немає, тому виконання пунктів цих угод є фактично фіналом того, щоб тимчасово окуповані території були у мирний спосіб повернуті. Ми вважаємо, що в майбутній текст резолюції Ради безпеки ООН (щодо миротворців на Донбасі) треба вносити положення про важливість надання цією місією допомоги у виконанні сторонами Мінських угод своїх зобов’язань", – переконаний дипломат.

Згідно з попередніми дослідженнями, майбутня миротворча місія ООН на сході має налічувати від 25 до 50 тисяч осіб в контингенті.

"Я не виключаю, що 30 країн, може й більше, братимуть участь у міжнародній місії в Україні", – розповів Левченко.

Утім, він підкреслив: представники РФ не можуть брати участь в місії ООН жодним чином.

Нагадаємо, раніше стало відомо: більш як 40 країн готові взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі. При цьому Президент Порошенко уточнив, що Україна потребує єдності Євросоюзу та його підтримки у переправленні миротворців ООН на окуповану частину Донбасу.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Українські вертолітники повертаються з Ліберії після 14-річної миротворчої місії – ФОТО

Українські миротворці повертаються
/
Українські миротворці повертаються
/
Українські миротворці повертаються
/
Українські миротворці повертаються
/
Українські миротворці повертаються
/
Українські миротворці повертаються
/
Українські миротворці повертаються
/
Українські миротворці повертаються
/
Українські миротворці повертаються
/

Попередній матеріал
Український фільм "Вулкан" переміг на кінофестивалі в Китаї
Наступний матеріал
Вбитого саудівського журналіста "замовили" по Skype – ЗМІ
Loading...