смоленська катастрофа
смоленська катастрофа en.avia.pro

Смоленська катастрофа: експерти з Британії знайшли на уламках Ту-154 сліди тротилу

  Читайте по-русски
  Нині правоохоронці чекають на результати аналізів з лабораторій Італії та Північної Ірландії

  У більшості з 200 зразків президентського Ту-154 М, який зазнав катастрофи під російським Смоленськом, експерти британської лабораторії Forensic Explosives Laboratory (FEL) виявили сліди тротилу.

  Про таке повідомляє польське видання Gazeta Polska Codziennie.

  "Британські експерти напередодні підтвердили висновки підкомісії Антонія Мацеревича (екс-міністр оборони Польщі – ред.) з розслідування авіакатастрофи 10 квітня 2010 року у Смоленську. Як поінформовано, на переважній більшості із 200 зразків, які Національна прокуратура передала у травні 2017 року лабораторії міністерства оборони (Великої Британії – ред.), виявлено сліди матеріалів, які використовують для виробництва вибухових матеріалів, зокрема тротилу", – зазначено у повідомленні.

  За словами чільника канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхаіла Дворчика, це розслідування є "дуже важливим і складним". Для остаточних висновків матеріалів поки недостатньо, правоохоронці чекають на отримання результатів аналізу ще з двох лабораторій.

  Зауважимо, що крім британських експертів, фізико-хімічні експертизи на предмет наявності слідів вибухових матеріалів на борту Ту-154 проводять лабораторії в Італії та Північній Ірландії.

  У червні торік польська урядова підкомісія у звіті підтвердила, що на елементах корпусу розбитого під Смоленськом польського літака Ту-154 М, а також на тілі принаймні однієї жертви авіакатастрофи виявлено сліди вибухівки. Комісія також відзначила, що немає жодної інформації чи доказів, які би свідчили про наявність вибухових матеріалів на землі, на місці катастрофи.

  Довідка: на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед них і президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі.

  Попередній матеріал
  Сюжет на "Росія-24": у ЗСУ підтвердили, що прапорщик переїхав на окупований Донбас
  Наступний матеріал
  "Не буде іншого виходу": Кремль погодиться на миротворців ООН на Донбасі – Порошенко
  Loading...