'Помісний собор' УПЦ КП
'Помісний собор' УПЦ КП 5 канал

"Помісний собор" УПЦ КП: хто і навіщо приїхав до Філарета – включення

Читайте по-русски
Почесному патріарху вдалося зібрати буквально одиниці священнослужителів – на "собор" прибули лише два єпископи

Так званий "собор" ліквідованого Київського патріархату триває цими хвилинами у Володимирському соборі. Скликав його почесний патріарх Філарет. У Православній церкві України вже заявили – таке зібрання суперечить статуту ПЦУ, оскільки скликати на Собор може лише предстоятель Церкви митрополит Епіфаній. Наскільки людним є зібрання у Володимирському соборі, розповіла кореспондентка "5 каналу" Ірина Герасимова.

Про наміри скликати "помісний собор" Київського патріархату Філарет заявив ще минулого тижня. Він досі стверджує, що УПЦ КП продовжує існувати паралельно з помісною Православною церквою України, що отримала Томос від Вселенського патріархату.

Сьогодні з'ясувалося, що почесному патріарху вдалося зібрати буквально одиниці священнослужителів – на "собор" прибули лише два єпископи.

"На соборі присутні митрополит Білгородський Іоасаф і єпископ Валуйський Петро, вікарій Білгородської єпархії. І так само, духовенство, яке прибуло з єпархій України, і віряни міста Києва", – зазначив протоієрей ПЦУ Олександр Шмуригін.

Згадані єпископ і митрополит – фактично керують єпархіями за межами України. А саме, на території Російської Федерації. А ПЦУ отримала Томос від Константинополя на Церкву, яка діє в межах України. Відтак, згадані єпархії є неканонічними з точки зору Вселенського патріархату.

Присутні на зібранні й звичайні священники.

"Чому ми сьогодні посходилися сюди? Щоб задати питання, щоб цього не було, оцього розногласія цього. Якби можна було умиритися, щоб ми дійшли до тої істини", – зазначив отець Георгій.

За кілька годин, по закінченні псевдособору, Філарет обіцяв вийти до журналістів і прокоментувати порядок денний зібрання.

Нагадаємо, минулого тижня почесний патріарх Філарет оголосив про скликання "помісного собору" ліквідованого Київського патріархату. Він наполягає, що структура Київського патріархату не була ліквідована перед наданням Томосу Україні та продовжує свою діяльність. Також розкритикував положення цього документа. На "соборі" почесний патріарх пропонує анулювати рішення від 15 грудня 2018 року, яким Київський патріархат самоліквідувався.

 

Попередній матеріал
Ситуація на передовій: Міноборони звітує за добу, що минула в зоні ООС – трансляція
Наступний матеріал
Волкер закликав Росію припинити брехати про збиття рейсу МН17

Самовідхід Філарета може пришвидшити визнання ПЦУ у світі – політолог

"Прикро": Зоря розповів, як парафіяни ставляться до суперечностей між ПЦУ й Філаретом

Зоря про скликання Філаретом "Собору УПЦ КП": "Помісним Собором Київського Патріархату це точно не буде"

Євстратій Зоря повідомив, коли відбудеться Священний Синод ПЦУ

Непорозуміння ПЦУ з Філаретом: чи є загроза Томосу – Зоря

Предстоятель ПЦУ Епіфаній назвав причину розбіжностей з Філаретом