Підписання Томосу
Підписання Томосу president.gov.ua

Непорозуміння ПЦУ з Філаретом: чи є загроза Томосу – Зоря

Читайте по-русски
У Константинополі стежать за ситуацією в Україні і нею засмучені

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій Зоря пояснив, си може це непорозуміння із Патріархом Філаретом якось загрожувати Україні втратою Томосу. 

"По-перше, Томос вручений церкві через Митрополита Епіфанія, ім'я якого в цьому Томосі записане, тому доки він є Предстоятелем і виконує свої обов'язки згідно з канонами статуту церкви і згідно з Томосом, доки церква зберігає свою внутрішню єдність, ніяких підстав для Вселенського Патріарха робити якісь кроки, аби відкликати Томос, – немає", – наголосив Євстратій Зоря.

Архієпископ також розповів, що, звісно, у Константинополі стежать за ситуацією в Україні і нею засмучені, але при цьому висловлюють повну підтримку ПЦУ та Митрополиту Епіфанію. 

"Безперечно, що там цікавляться тим, що відбувається, і бажання Вселенського Патріархату постійно було в тому, щоб всередині української церкви були мир та єдність. І ми бачили, що на День ангела Митрополита Епіфанія приїздила офіційна делегація на чолі з Митрополитом Гальським Емануїлом, то представники Вселенського Патріархату зустрічалися з Патріархом Філаретом, говорили і доносили до нього думку, що потрібно триматися єдності... У Вселенській Патріархії це із сумом все спостерігають, висловлюють повну підтримку Митрополиту Епіфанію, повну підтримку єдності. Про це говорили і Вселенський Патріарх, і ієрархи Константинопольського Патріархату та іншими ієрархами, які прибули на це свято (10 червня Епіфаній у Стамбулі зустрівся з Предстоятелем Елладської церкви та привітав Варфоломія з днем ангела – ред.). Зрозуміло, що ситуація дуже прикра, але церква має рухатися далі, зберігаючи свою єдність", – підсумував Зоря.

Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не приймає томос Вселенського патріарха Варфоломія, оскільки до отримання не був ознайомлений з його змістом. 3 червня Філарет скликав екстрену нараду кліриків Київської єпархії ПЦУ. Згідно з даними ЗМІ, на нараді Філарет анонсував проведення Помісного собору, який відновить УПЦ КП.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним Предстоятелем Помісної православної церкви України.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію Об'єднаної православної церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Дивіться також фотогалерею за темою:

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
Підписання Томосу
/
/
/

Попередній матеріал
У МОН розповіли, на які спеціальності встановили мінімальний прохідний бал
Наступний матеріал
Євстратій Зоря повідомив, коли відбудеться Священний Синод ПЦУ
Loading...