Євстратій Зоря
Євстратій Зоря Євстратій Зоря

Євстратій Зоря повідомив, коли відбудеться Священний Синод ПЦУ

Читайте по-русски
До того часу усі православні парафії країни мають пройти перереєстрацію

Священний Синод Православної церкви України відбудеться наприкінці червня. Про це у ексклюзивному інтерв'ю "Час.Підсумки тижня" на "5 каналі" повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря.

Він зазначив, що до того часу усі православні парафії країни мають пройти перереєстрацію. Таке рішення було ухвалене на попередньому Синоді в травні. Станом на сьогодні, за інформацією від Євстратія Зорі, тільки єпархія патріарха Філарета уникає перереєстрації.

"Майже всі єпархії зареєструвалися. Одна з тих небагатьох, яка зараз не зареєструвалася це єпархія, яку очолює Патріарх Філарет. Він, як ієрарх, бажає бути в складі ПЦУ, то відповідно він повинен це засвідчити, подавши на реєстрацію статут", – повідомив Зоря. 

Додамо, що зі свого боку Почесний Патріарх Філарет розіслав запрошення на собор Української Православної Церкви ліквідованого Київського Патріархату. Засідання він скликає на 20 червня, інформує "5 канал".

Владика наполягає, що структура Київського Патріархату не була ліквідована перед наданням Томосу Україні і зараз продовжує свою діяльність. Також розкритикував положення цього документа. Під час Собору Почесний Патріарх пропонує анулювати рішення від 15 грудня 2018 року, яким Київський Патріархат самоліквідувався.

Водночас, у Православній церкві України заявили, що Філарет не має права одноосібно скликати Помісний Собор Української православної церкви Київського Патріархату. Бо Київського патріархату вже не існує.

Там також зазначили, що ПЦУ має повноцінний статус адміністративної незалежності і не підпорядковується Константинополю. Умови, на яких надаватиметься Томос, були відомі всім церквам, які погодилися на об'єднання. В ПЦУ дивуються, чому негативні оцінки щодо документа з'являються лише зараз.

Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не приймає томос Вселенського патріарха Варфоломія, оскільки до отримання не був ознайомлений з його змістом. 3 червня Філарет скликав екстрену нараду кліриків Київської єпархії ПЦУ. Згідно з даними ЗМІ, на нараді Філаретанонсував проведення Помісного собору, який відновить УПЦ КП.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним Предстоятелем Помісної православної церкви України.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію Об'єднаної православної церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
Непорозуміння ПЦУ з Філаретом: чи є загроза Томосу – Зоря
Наступний матеріал
"Це обов'язок кожного": в Києві 250 новобранців Нацгвардії склали присягу – відео
Loading...