Томос_автокефалія
Томос_автокефалія unn.com.ua

Україна має справу не з РПЦ, а з зовнішньою розвідкою Росії – нардеп

Читайте по-русски
Зараз триває боротьба за те, щоби православні столиці не визнавали ПЦУ

Про Томос УПЦ і його роль у протистоянні агресору, а також про те, як Росія суперечить сама собі, в ефірі "5 каналу" розповів гість програми "Інформаційний день", заступник голови комітету ВР з питань культури і духовності Віктор Єленський. 

"Україна має справу не з РПЦ, яка нам протидіє. Вона має справу з ядерною державою Російською Федерацією, її дипломатією, її зовнішньою розвідкою, з її всією потугою, яка намагалася зірвати отримання Томосу. Зараз іде боротьба за те, щоб нівелювати ці наші досягнення. Зараз іде боротьба за те, щоби умовити православні столиці не визнавати ПЦУ, і зараз іде пошук таких людей, які могли б надавати патрони російській пропаганді… Київський Патріархат був ліквідований, ми бачили, як він (Філарет – ред.) підписував постанову про ліквідацію КП", – нагадав пан Єленський.

Також він зазначає, що Томос, який отримала ПЦУ, не відрізняється від тих, які були вручені іншим церквам, зокрема, російській: "Грамоту отримали, до речі, й московські колись Патріархи. І всі ці розмови про те, що Томос несправжній, що це підпорядкування грекам, підпорядкування Константинополю... В московській грамоті сказано, що "хай поважає і знає головного в православному світі Константинопольського Патріарха". 

Він також додав: "В чому несправжність цього Томосу? В тому, що його не хоче визнавати Путін? За всю історію Російської держави знайшлося два властителі, які не визнавали авторитет Константинопольського Патріарха – Сталін і Путін, кантоністи великі. Мені дуже шкода, що Почесний Патріарх опинився по ту сторону цих барикад. І все-таки, я думаю, що він змінить свою позицію".

Нагадаємо, 5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій заявив, що з отриманням Томосу Константинопольська церква пригорнула мільйони українських вірян, які не з власної волі опинилися поза канонічністю.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
Країна одна, а чільників уряду двоє: МЗС України вважає прем'єр-міністрами Молдови і Санду, і Філіпа
Наступний матеріал
Пережила зіткнення з Чумацьким Шляхом: астрономи знайшли галактику-супутник
Loading...