Філарет
Філарет 5 канал

Філарет прокоментував рішення Священного Синоду ПЦУ – включення

Читайте по-русски
Почесний патріарх запевнив, що до суду звертатися не буде

Почесний патріарх Філарет планує звернутися до державних органів, щоб ті захистили вже неіснуючу УПЦ КП від нібито рейдерських захоплень ПЦУ. Про це Філарет заявив під час брифінгу. Запевнив, до суду звертатися не буде. Не вживатиме й інших радикальних дій, повідомляє кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко.

Філарет скаржиться, що Православна церква України нібито захоплює храми вже неіснуючої УПЦ КП, та побоюється за Володимирський собор.

Каже, що якщо державні органи не захистять УПЦ КП, то звертатимуться до європейської громадськості. Водночас, до суду звертатися не планують. Запевняють, що не вживатимуть й інших радикальних дій.

Філарет укотре зазначив, що антиукраїнські сили начебто намагаються знищити Київський патріархат, який, зі свого боку, лише хоче бути незалежним та не підпорядковуватися ні Москві, ні Константинополю.

В той же час у ПЦУ визнали недійсним проведений раніше Філаретом "Собор УПЦ КП" в Києві.

"Визначити, що одноосібно скликане та проведене Патріархом Філаретом 20 червня 2019 року у Володимирському соборі зібрання запрошених ним осіб не мало жодних повноважень на ухвалення рішень, зокрема щодо Собору УПЦ КП", – наголошує архієпископ, заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря.

Також Зоря сказав: "Те, що почесний Патріарх Філарет одноосібно приймає ті чи інші рішення чи залучає до легалізації цих рішень якесь невелике коло обраних ним однодумців, не має ні канонічної, ні юридичної сили. Тому що церква є канонічно встановлена структура та організм. І в церкві не може бути так, що ці канони мені подобаються і я їх виконую, а ці ні... Тому те, що заявляє почесний Патріарх Філарет щодо своєї приналежності до ПЦУ, Православною Церквою України не сприймається. Тому що він ухвалював і підписував рішення Помісного Собору Київського Патріархату про об'єднання, він брав участь в Об'єднавчому Соборі, голосував за статут, голосував за обрання Предстоятеля, був діючим архієреєм і постійним членом Синоду згідно зі статутом ПЦУ, він брав участь у житі ПЦУ, як її ієрарх і брав участь у засіданні синоду ПЦУ – і тому його раптове рішення зробити так, як він зробив, – це його відповідальність, але ПЦУ його рішення не сприймає... Це просто думка Почесного Патріарха Філарета і його небагатьох однодумців".

Нагадаємо, напередодні почесного патріарха Філарета позбавили права керувати Київською єпархією. Таким було рішення Священного синоду Православної церкви України під головуванням Митрополита Епіфанія. Відповідно до нього, Філарет залишається у складі єпископату ПЦУ, однак позбавлений канонічних прав і зобов'язань, пов'язаних із управлінням єпархією.

Попередній матеріал
Форум місцевого розвитку: розвиток регіонів крізь призму євроатлантичної інтеграції – трансляція
Наступний матеріал
Мешканці Вільшанської Новоселиці пікетували слідче управління Нацполіції в Київській області
Loading...