ПЦУ
ПЦУ expres.ua

Усі парафії та монастирі Київського патріархату віднині підпорядковані ПЦУ – включення після брифінгу

Читайте по-русски
До складу Синоду ПЦУ входять 12 членів, троє з яких є постійними

Синод ПЦУ передав усі парафії Філарета Митрополиту Епіфанію. Про це під час брифінгу в Києві поінформував архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря, повідомляє журналіст "5 канал" Ірина Герасимова.

На брифінгу Зоря зачитав рішення Синоду ПЦУ:

"У зв'язку з невиконанням Почесним Патріархом Філаретом у відведений Священним синодом місячний термін попереднього рішення Синоду щодо подання на реєстрацію документів Київської єпархії, враховуючи численні прохання парафій та монастирів м. Києва до Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, щодо прийняття їх у безпосереднє підпорядкування, як це і належить за канонічними правилами – скасувати п. 4 Журналу №1 засідання Священного синоду від 5 лютого 2019 р. та підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України, як їхньому безпосередньому єпархіальному архієрею, всі парафії та монастирі м. Києва, які до 15 грудня 2018 р. перебували у складі УПЦ Київського патріархату і згідно з рішенням Помісного собору УПЦ Київського патріархату (15 грудня 2018 р.) та Об'єднавчого собору (15 грудня 2018 р.) є у складі Православної церкви України". 

Як відомо, до складу Синоду ПЦУ входять 12 членів, троє з яких є постійними: це Почесний Патріарх Філарет, митрополит Макарій та митрополит Симеон. Але Філарет на Синод ПЦУ 24 червня не прийшов.

Колишній предстоятель УПЦ КП Філарет 20 червня заявив, що скликаний ним "помісний собор" того дня скасував рішення про ліквідацію УПЦ КП і відновив її діяльність.

Дивіться повне відео з брифінгу Євстратія Зорі:

Нагадаємо, Почесний Патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не приймає Томосу Вселенського Патріарха Варфоломія, оскільки до отримання не був ознайомлений із його змістом. Третього червня Філарет скликав екстрену нараду кліриків Київської єпархії ПЦУ. Згідно з даними ЗМІ, на нараді Філарет анонсував проведення Помісного собору, який відновить УПЦ КП, а згодом і провів його 20 червня 2019 року.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним Предстоятелем Помісної православної церкви України.

Попередній матеріал
У Києві розгромили меморіал героя Небесної Сотні Нігояна: затриманий поводився неадекватно
Наступний матеріал
Обурені прихильники Саакашвілі намагалися силою прорватися до ЦВК
Loading...