Священник ПЦУ у Росії
Священник ПЦУ у Росії 24tv.ua

Історія опору: в Росії діє єдиний храм ПЦУ, який суд вирішив знести

Священник, який перейшов до УПЦ КП ще у 1993 році, наразі очолює Богородську єпархію. Фактично це невеличка церква у приватному секторі Ногінська та кілька десятків парафіян

В Україні завжди було безліч храмів Московського Патріархату, тоді як у Росії – лише один собор Православної Церкви України. Розташований він у Ногінську, а править там отець Андріан, інформує 24 канал.

Настоятель перетворив напівзруйновану будівлю колишнього хімічного підприємства на красивий собор. Поруч відкрив ліцей, музичну школу, благодійні їдальні.

Храм_Собор_Церква ПЦУ (забрала РПЦ) росія ногінськ
Храм_Собор_Церква ПЦУ (забрала РПЦ) росія ногінськ 24tv.ua

У 1993 році отець Андріан був священиком Російської Православної Церкви. Проте успішну парафію в нього захотіли забрати, а коли настоятель запротестував, взагалі заборонили служити. Тоді отець Андріан, який родом з України, і вирішив перейти в Київський Патріархат. Разом з ним одностайно перейшла і громада. Хоча собор, який самі будували, влада їм не віддала.

"Московський мер Юрій Лужков надіслав сюди своїх ОМОНівців і вони нас вигнали з собору, на вулицю, на мороз, дощ, сніг. З людьми так не можна чинити", – згадав отець Андріан

Зараз він очолює Богородську єпархію, фактично, це невеличкий храм у приватному секторі Ногінська та кілька десятків парафіян.

Храм ПЦУ у Росії (Ногінськ)
Храм ПЦУ у Росії (Ногінськ) 24tv.ua

Прихожани свої стосунки з вірою, яку в Росії вважають розкольницькою, пояснюють єдністю у вірі. Хоча про Україну вони знають лише те, що показують по пропагандистському телебаченню.

У 2016 році районний суд виніс рішення: храм знести, бо начебто заважає він спокою місцевого населення.

"Ми щодня чекали і чекаємо приходу техніки, яка повинна зруйнувати наш храм", – зазначив голова Богородицької єпархії Православної Церкви України Андріан

"Наш храм не чіпають з тієї причини, що в Україні Росія має 12 000 храмів, соборів, монастирів і три лаври, особливо Почаївську та Києво-Печерську. Тому, я думаю, вони не зачіпають якогось храму в Ногінську, щоб потім не втратити дуже багато в Україні", – припустив священнослужитель Андріан.

Якби не згадка про Патріарха Епіфанія на службі, то одразу прихожанин і не зрозуміє, що тут – Православна Церква України.

Попередній матеріал
Міжнародний день онкохворої дитини: скільки коштів заплановано витратити на ліки в Україні
Наступний матеріал
Шокуюча статистика: скільки немовлят стали жертвами воєн у світі за останні 5 років
Loading...

Як і де відбулася перша служба Предстоятеля ПЦУ Епіфанія після інтронізації – сюжет

"Київблагоустрій" хоче знести каплицю ПЦУ, попри наявність необхідних документів

Окупанти в Криму поставили вимогу єдиному храму ПЦУ в Сімферополі

Архієпископ Кримський через дії РФ хоче звернутися до міжнародної спільноти з проханням

Прес-конференція архієпископа Сімферопольського і Кримського ПЦУ – відео

Стало відомо, скільки парафій УПЦ МП уже приєдналося до Єдиної Церкви