5 канал

"Київблагоустрій" хоче знести каплицю ПЦУ, попри наявність необхідних документів

У комунальному підприємстві вважають церкву "самобудом" – спілкуватися з журналістами чиновники відмовилися

На столичній Оболоні парафія об'єднаної Помісної Церкви планує будівництво храму: натепер встановили каплицю. Однак у київському "Благоустрої" його розглядають як "самобуд" і повідомляють про можливий демонтаж споруди. Кореспонденти "5 каналу" поспілкувалися із зацікавленими сторонами.

У крихітній капличці моляться за мир у країні та її захисників. Отець Сергій раніше служив у Московському Патріархаті. Одним із перших приєднався до об'єднаної Помісної Церкви. Тепер очолює молоду парафію, яку заснували на столичній Оболоні.

Каже: "Коли я почув і громада дізналася, що Вселенський Патріарх нарешті взявся вирішувати наше українське питання, для мене це була певною мірою радість і Пасха. Я не став і громада не стала зволікати з цим рішенням, ми раді були долучитися і підтримати рішення Вселенського Патріарха".

Віряни разом зі священиком шукали місце для розміщення каплиці, а у подальшому й будівництва храму. Зі слів настоятеля, їм допомагали і представники місцевої влади, і військовослужбовці. Зрештою, вдалося порозумітися із забудовником, який виділив парафії невеликий клаптик землі поблизу озера Йорданського.

"Знайшов ось це місце на Оболоні – озеро Йорданське. Так сталося, що це не просто озеро Йорданське, а це ще й річка Почайна – частина цієї літописної ріки, де знаходиться наша парафія. Тут перед нами річка, в якій хрестилася Київська Русь", – розповідає настоятель.

У січні громада встановила тимчасову каплицю, в якій збирається на молитву. Згодом настоятель отримав припис із попередженням щодо можливого знесення споруди. Цей документ надіслало комунальне підприємство "Київблагоустрій", яке у столиці стежить за тим, щоб не було самовільних забудов.

У громаді пояснюють, що всі необхідні папери були отримані. Забудовник, що надавав земельну ділянку, затвердив своє рішення офіційно. Віряни обговорювали будівництво храму з місцевими мешканцями та зібрали їхні підписи на підтвердження, що ті не проти сусідства з церквою.

Настоятель додає, на отриманий припис "Благоустрою" відреагував одразу: "Що в мене було, я їм надав. І вони розглянули це, і запевнили, що будуть розглядати і все буде добре".

Поспілкуватися зі знімальною групою "5 каналу" у "Благоустрої" відмовилися. Натомість, надіслали письмову відповідь на запит.

5 канал

"Після того, як на плитах з'явилася тимчасова споруда релігійного призначення, інспектор повторно виписав припис із вимогою надання пояснень, на якій саме підставі встановлено тимчасову споруду. На теперішній час жодних пояснень стосовно законності встановлення тимчасової споруди до "Благоустрою" не надавалось. Тому, згідно із пунктом 13.2.3 Правил благоустрою міста Києва, самовільно встановлений об'єкт підлягає демонтажу"

Вже після відповіді "Київблагоустрою" настоятель парафії повідомив редакції, що знову ходив до комунального підприємства. І там підтвердили, документи від парафії отримали. Але їх ще мають розглянути.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Зустріч Президента України з учасниками бойових дій в Афганістані – відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Loading...

Уже не жарт: почалася підготовка до будівництва метро на Виноградар

Прес-конференція архієпископа Сімферопольського і Кримського ПЦУ – відео

Стало відомо, скільки парафій УПЦ МП уже приєдналося до Єдиної Церкви

Замість занедбаного: в Києві з'явиться 5-поверховий кінотеатр

У КМДА розглядають можливість будівництва метро до Вишневого та Ірпеня

На Житомирщині погрожують священикам, які перейшли до ПЦУ