5 канал

Як і де відбулася перша служба Предстоятеля ПЦУ Епіфанія після інтронізації – сюжет

Після літургії священнослужителі помолилися за упокій Митрополита Київського та всієї України Володимира, пам'ятник якому споруджено на подвір'ї храму

Перша служба після інтронізації. У Києві відбулася урочиста Божественна літургІя, яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Службу відправили у Спасо-Преображенському соборі – одній із перших церков, яка вийшла з підпорядкування Моcковського Патіархату і приєдналася до Православної Церкви України.

Урочиста Божественна літургія у Спасо-Преображенському соборі столиці. Відправити службу до храму приїжджає Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Вперше від моменту його інтронізації 3 лютого в Софійському соборі, настоятель Православної церкви України очолює богослужіння. Разом із ним – більше десятка священнослужителів. А ще кількасот парафіян, які прийшли помолитися до українського храму, який ще зовсім нещодавно був під Московським Патріархатом.

5 канал

Предстоятель ПЦУ Епіфаній сказав: "Це перший мій архіпастирський візит після інтронізації як Митрополита київського і всієї України. Саме тут, в цій прекрасній громаді, в Преображенському соборі, ми завершили урочисту божественну літургію, де разом молилися і дякували богові за ввесь цей прожитий час і за те, що Господь сподобив нас таких великих благ".

Митрополит Епіфаній
Митрополит Епіфаній5 канал

Парафія Спасо-Преображенського собору – одна з перших перейшла до Православної церкви України. Її настоятель, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), один з архієреїв Московського Патріархату, який взяв участь в Об'єднавчому соборі і підтримав утворення автокефальної церкви в Україні.

"Наша парафія давно задекларувала своє бажання бути причетною до творення Помісної Православної Церкви, таким було бажання покійного блаженнішого митрополита Володимира. Ми щиро вдячні, що маємо сьогодні і предстоятеля, і Помісну Церкву", – говорить Олександр (Драбинко). 

5 каналПарафіяни храму змінам також радіють. Кажуть, дуже чекали переходу до Православної Церкви України.

"Та слава Богу, що вона об'єдналася. Нам давно треба було, щоб українська була, православна, незалежна церква, автокефальна. Ми дуже раді!" – каже Віктор, який сьогодні прийшов на літургію у храм.

Після приєднання до ПЦУ парафіян у храмі більшає - на служби тепер ходять і ті, хто раніше уникав відвідин через належність собору до Московського Патріархату.

5 канал

"Я не ходила в цю церкву, коли вона була Московського Патріархату, а коли вона стала ПЦУ, я сюди ходжу", – розповідає Наталя. 

Після літургії священнослужителі помолилися за упокій Митрополита Київського та всієї України Володимира, пам'ятник якому споруджено на подвір'ї храму.

Ірина Сисак, Орест Пона, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
Під обстрілами по бездоріжжю: як військові водії доставляють провізію побратимам на передову – репортаж
Наступний матеріал
Побути "в шкурі" п'яного водія: в Одесі студенти приміряли окуляри, які імітують стан алкогольного сп'яніння
Loading...