Як інтронізація Предстоятеля ПЦУ Епіфанія зібрала разом військових, акторів та представників різних релігійних конфесій – сюжет

5 канал
Інтронізація відбулася ще й у День народження предстоятеля. Епіфанію виповнилося 40 років

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній офіційно очолив нову Помісну Православну Церкву України. Інтронізація, тобто церемонія посадження на престол, відбулась у Соборі часів Київської Русі – Софії Київській у День народження митрополита Епіфанія. Сьогодні йому виповнилося 40 років. Урочистий захід відвідали високі гості. Зокрема, Президент, представники Вселенського Патріархату, священнослужителі з Української Православної Церкви Канади та США та з монастирів гори Афон. Хронологія подій – від Евеліни Михайленко.

В історичному центрі Київської Митрополії – Софійському соборі – відбудеться інтронізація митрополита Епіфанія. Таким чином він повноцінно очолить православну церкву України.

Ще восьма не пробила, як на Софійській площі починають збиратися гості. Серед запрошених на церемонію державні та культурні діячі, військові, а також представники різних релігійних конфесій.

5 каналМуфтій духовного управління мусульман України "Умма" Шейх Саід Ісмагілов сьогодні теж на Софійській площі і говорить: "Ми з боку мусульман вітаємо наших християнських братів і з становленням церкви, і із отриманням Томосу, і із інтронізацією Митрополита". 

5 канал

А єпископ Одесько-сімферопольської римо-католицької церкви Броніслав Бернадський наголосив: "Хочу від імені греко-католицької церкви України поздоровити Епіфанія. Хай його Господь благословить і, щоб молилися всі разом за єдність на Україні, про мир, злагоду, щоб не було війни".

5 каналРівно о 9-й на Софії Київській забили у дзвони. Літургія починається з молитов українською та грецькою. Усередині богослужіння – чин інтронізації. У перекладі на світську мову – це інавгурація, тобто офіційне проголошення Епіфанія керівником церкви. Його тричі садять на своєрідний трон, а хор співає аксіос, тобто гідний. Далі Предстоятеля облачають у церковні символи. Вручають хрест і дві панагії – медальйони із зображенням Божої Матері та Ісуса Христа. Одна з панагій належала київським митрополитам ще на початку 20 століття. 

Предстоятель ПЦУ Епіфаній каже: "Ми віримо, що у належний час, у майбутньому, всі ці зусилля увінчаються утвердженням нашої Помісної Церкви і статусу патріархату. Ми хочемо, щоб ті православні, хто зараз в Україні з різних причин не належать до Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, увійшли до неї".

5 канал

З Епіфанієм співслужили представники Вселенського Патріарха, Української православної церкви Канади та США, монастирів гори Афон. У храмі поруч лідери інших релігійних організацій: греко- та римо-католики, мусульмани, були і представники протестантів. 

"В Україні не буде державної церкви. Цей конституційний принцип був і залишиться непорушним", – наголосив Президент.

5 канал

Він також висловив переконання, що незалежність і взаємна повага відкриває шлях до справжнього партнерства держави і церкви, до спільної нашої праці задля блага країни і народу.

Інтронізація відбулася ще й у День народження предстоятеля. Епіфанію виповнилося 40 років.

Привітали його сьогодні, зокрема віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе: "Хочу йому побажати сили, витримки і можливості це проходити та достойно, як він до цього часу робить". 

А також привітав кінорежисер Ахтем Сеїтаблаєв, який теж прийшов на Софійьку площу: "Я бажаю йому здоров'я, мудрості віри в те, що він робить і сили йому. Ну, а ми поруч".

Позаду об'єднавчий собор, отримання Томосу, реєстрація Помісної Церкви та возведення на кафедру Предстоятеля. Попереду – збори священного синоду, світськими словами церковного уряду.

Архієпископ Сумський і Охтирський ПЦУ Мефодій говорить: "Це вже тепер є структура і вона буде працювати. Роботи не початий край. І от ми з Сумщини і бачимо як на Сумщині прагнуть до об’єднання церкви. Це дуже приємно. Це говорить про те, що наш народ дуже свідомий". 

Евеліна Михайленко, Валентин Стрельцов, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
Четверті роковини загибелі Кузьми Скрябіна: що він казав про війну, пісні та жінок
Наступний матеріал
Які види раку лікують в Україні та які методи є найбільш ефективними
Loading...