Повітряні кульки
Повітряні кульки 5 канал

#Дульки_кулькам: вінницькі школярі започаткували флешмоб із закликом до випускників не запускати повітряні кульки

Читайте по-русски
Школярі переконують: звичайні повітряні кульки – не лише додаткове сміття, але й значна загроза для птахів

Краще дерево в землі, ніж кулька в небі. Змінити традиційний сценарій останнього дзвоника закликають однолітків вінницькі школярі. Запуск у небо оберемка повітряних кульок вони пропонують замінити висадкою дерев на шкільному подвір'ї. Для цього учні започаткували флешмоб. Щоб розповісти про акцію та її умови, створили відеоролик та поширили його в мережі.

Біля стін навчального закладу з'явилися перші саджанці.

"Ми висаджували все це під час вихідних. Узяли в дідусів та бабусь усі необхідні засоби, інструменти, й буквально за кілька хвилин зі всім упорались", – розповідає Марія Ошовська, ініціатор флешмобу #Дульки_кулькам.

Школярі переконують: звичайні повітряні кульки – не лише додаткове сміття, але й значна загроза для птахів. Адже залишки гуми та силікону ті можуть переплутати з їжею.

"За деякими підрахунками, кульок запускають лише 11 класи більше мільйона за рік. А я не буду запускати цього року кульки. І вже, напевно, ніколи не буду, бо вони погано впливають на нашу планету і на природу", – наголошує учасник акції Тарас Сіваєв.

Окрім магнолії, біля будівлі школи тепер ростимуть дуби, явори та клени. До кінця навчального року школярі планують висадити десятки дерев. Саджанці не лише купують, а й пересаджують молоді пагони рослин, які прижилися на шкільному подвір'ї.

"Наприклад, ось: маленькі явори, материнське величезне дерево, яке постійно кидаючи насіння допомагає нам. Але ось тут, на клумбі при дорозі, вони самі по собі вирости не зможуть. Там їм заважатимуть інші великі дерева, тому ми їх пересаджуємо в більш комфортні умови", – пояснює директор-розпорядник школи Ігор Казмірук.

Відмовитися від "летючого непотребу" й долучитися до флешмобу можуть усі охочі учні. У школі, в якій започаткували проект, кажуть: фото і відеозвіти з відповідним хештегом уже отримали від учнів із Полтавщини, Донеччини та інших міст України. Акція триває до 31 травня.

Софія Бабейко, Олег Смаковський, Вінниця, "5 канал".

Попередній матеріал
"Вони "видохлися", їм самим жити хочеться", – захисники Попаснянського напрямку про окупантів
Наступний матеріал
Законопроект про зміни до Виборчого кодексу зареєстрували в Раді
Loading...

Юні рятувальники: як одеські школярі вчились надавати першу допомогу

Унікальний талант: бердичівська школярка малює дивовижні ілюстрації до книжок та підручників

Ще не складали ЗНО, а вже науковці: Мала академія наук нагородила найкращих учнів

Екскурсія і товариський матч: до Дня піхоти у 28-й ОМБр влаштували день відкритих дверей

Школярі відвідали музеї та криївки Тернопільщини, щоб відтворити побут воїнів УПА: що з цього вийшло

Фінальне змагання юних науковців Малої академії наук: що представляли