Всеукраїнський конкурс МАН
Всеукраїнський конкурс МАН 5 канал

Ще не складали ЗНО, а вже науковці: Мала академія наук нагородила найкращих учнів

Читайте по-русски
Авторські права на винаходи без п'яти хвилин студенти можуть уже патентувати. А переможці матимуть додаткові бали під час вступу до вишів

Вони ще не складали ЗНО, але їх уже називають науковцями. У Києві нагородили учнів Малої академії наук, які змогли довести на всеукраїнському конкурсі, що саме їхні дослідницькі письмові роботи чи технічні винаходи є найкращими. Про дітей, які надихають своїми ідеями, – у репортажі "5 каналу".

Себе показати й на інших подивитися – до Київського політехнічного інституту з'їхалися гамірні науковці та винахідники з Малої академії наук.

"Це основний маніпулятор, який виконує інженерні маніпуляції, а це – додатковий маніпулятор. Тут ви можете побачити камеру, але замість неї можна поставити певні різальні чи пробивальні модулі", – розповідає Гліб Карягін.

Упродовж року 10-класник кропітливо конструював та програмував модель роботизованого помічника людини. Хлопець певен, якщо масштабувати робота до реальних розмірів, то пожежники дистанційно зможуть гасити масштабні пожежі чи ліквідовувати радіаційне забруднення. А військові – розміновувати території чи вивозити поранених.

Усіма діями Гліб керує зі свого мобільного телефону. Найбільше підтримував та надихав юного дослідника батько-військовий. За лабораторію Глібові слугувала його кімната, а на закупівлю деталей хлопець віддав усі свої заощадження – близько $500.

Поблизу наукову дискусію ведуть академік та школяр, який сконструював біомеханічну руку. Вона відтворює рухи справжньої кінцівки, от тільки вбрана в рукавичку з датчиками. Аналогом людської руки можуть користуватися люди з інвалідністю.

"Якщо людина постійно прикута до ліжка, але руки нормально функціонують, то він може принести що-небудь – ті ж ліки або стакан води. Ми навіть тестували цей пристрій, і він відігравав на піаніно", – розповідає Євген Чернозуб.

Або спеціалісти...

"У реакторі людина за склом чи за захистом від нейтронів рухає руками, а там – механічна рука виймає стержень, який радіоактивний. От вам чудовий приклад того, як це може бути використано", – вважає директор Інституту гідромеханіки НАНУ Віктор Грінченко.

Задля безпеки у приміщенні Олександр Роменський запускає лише один пропелер авторського восьмикоптера. Понад півроку школяр майстрував міцний та простий, і головне – дешевий безпілотник.

"У разі якоїсь проблеми або аварії, він дуже простий у ремонті. Найближчий аналог є – це комплект для зборки восьмикоптера Tarot X8, його вартість становить 27 тис. 703 грн. А собівартість базової комплектації "МЕТЛА Н" становить 9 тис. 276 грн", – наголошує член академії.

Авторські права на винаходи без п'яти хвилин студенти можуть уже патентувати. А ті, хто посів І місце в конкурсі Малої академії наук, матимуть додаткові бали під час вступу до вишів. Бо алгоритм навчання – без плагіату чи розробки на замовлення – школярі вже опанували, впевнена Лілія Гриневич.

"Є дуже багато різноманітних механізмів, коли ми перевіряємо, чи реально дитина володіє роботою, які є її досягнення, чи щось звідкись не переписано", – уточнює міністр освіти та науки.

А 120 малих академіків отримають президентську стипендію – по 2600 грн щомісяця на наступний навчальний рік.

Леся Головата, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Весна скінчилася – настала зима: Карпати засипає снігом
Наступний матеріал
Виступ Президента на засіданні Ради з питань судової реформи – відео
Loading...

Не боїться навіть глибини: на Львівщині пенсіонер сконструював автомобіль-амфібію

"Всеукраїнський юнацький водний приз": практичні рішення глобальних проблем – від школярів

Майже Tesla: на Львівщині пенсіонер власноруч змайстрував електромобіль – відео

В Україні вперше стартувала Всеукраїнська олімпіада креативності: скільки триватиме та що виграють переможці

Українці створили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металів та сплавів

"Тихіші за пилосос": у Китаї з'являться міжміські потяги на автопілоті третього покоління