МАН
МАН 5 канал

Фінальне змагання юних науковців Малої академії наук: що представляли

Читайте по-русски
Уже в понеділок журі визначить переможців змагань

Фінальне змагання молодих науковців Малої академії наук. Свої дослідження захищають понад тисяча претендентів у 12 наукових відділеннях. 1200 школярів з усієї України змагаються за звання найрозумніших. Їх відібрали з понад 250 тисяч учасників.

"Діти роблять різні комп'ютерні програми для захисту, наприклад, зв'язку в зоні АТО, очищення води, різні біотехнології, потім різні засоби безпеки. Є кілька дуже цікавих робіт, які пов'язані з екологією Києва, екологією Дніпра і, безпосередньо, діти дають рекомендації для виконавчих органів влади", – пояснює президент МАН Станіслав Довгий.

Кількість робіт для учасників не обмежена. Надія Касянчук представляє свої здобутки одразу у двох секціях – загальної біології та літературної творчості.

"На перетині наших доріг наші мрії ставали вищими, на перетині наших світів, навіть Бог не був нам суддя, у свої ледве 15 ми стали самі собі ідоли – складали долі як пазл", – зачитує дівчина власний вірш.

Поезія – це для душі, розповідає Надія. У майбутньому дівчина бачить себе біотехнологом. І вже розробила спеціальну методику аналізу крові, який має допомогти розв'язувати проблему ожиріння серед жінок.

"Ми виробили формулу, за допомогою якої, по суті, взявши лише звичайний аналіз крові, можна визначити, наскільки вже сталися зміни в організмі, що можна очікувати і як цьому можна запобігти", – розповідає конкурсантка.

Свій невеличкий, але потужний прилад демонструє Максим Гончаренко. За допомогою його "електрошайби" можна зарядити, наприклад, телефон або плеєр, просто п'ючи гарячі напої.

"Забирає від тепла чашки електроенергію і перетворює її на електричну. Людині лише потрібно заварити чай, поставити на це "блюдце" і через час отримає заряджений акумулятор, який можна потім використовувати для своїх потреб", – пояснює Максим Гончаренко.

Борис Кузьмич вже чотири роки вивчає історію та особливості бортництва – найдавнішого етапу лісового бджільництва. Такий промисел вже майже зник з теренів України.

"Воно зародилося ще за часів Київської Русі, в такого народу як древляни. Дуже мало людей наразі знає, що таке бортництво, і коли кажеш "борт", вони запитують: "Це бочка чи вулик?" – зауважує конкурсант Борис Кузьмич.

Уже в понеділок журі визначать переможців змагань.

Анна Брикова, Євген Школьник, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
1 вересня у Львові
/
1 вересня у Львові
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ті, що підкорили Іспанію: студентський хор із Черкас здобув перемогу одразу в трьох номінаціях у міжнародному конкурсі – сюжет
Наступний матеріал
У Луцьку через перепад напруги в десятках будинків згоріла побутова техніка: хто відшкодовуватиме збитки
Loading...

На Житомирщині для школярів та студентів влаштували практичні стрільби в польових умовах – відео

Навчитися читати за 2 місяці: вчителька із Бердичева розробила власну методику для першокласників – відео

"Рахує швидше за калькулятор": історія юного генія із Черкас – сюжет

"Тут навіть дихається легше": школярі з прифронтової Волновахи приїхали на свято до Хмельницького

У Дніпрі лікарі рятують школяра, в якого в руках вибухнув великокаліберний патрон

Винахід українського школяра для незрячих визнано найкращим на міжнародній науковій конференції