Хор із Черкас виграв у Міжнародному конкурсі
Хор із Черкас виграв у Міжнародному конкурсі 5 канал

Ті, що підкорили Іспанію: студентський хор із Черкас здобув перемогу одразу в трьох номінаціях у міжнародному конкурсі – сюжет

Читайте по-русски
Черкаські студенти мірялися талантами з учасниками з 18 країн

Перемогу одразу в трьох номінаціях здобув студентський хор із Черкас. Із таким успіхом колектив виступив на міжнародному конкурсі "Золоті голоси Монсерат" в Іспанії. Для студентів це вже четверта поїздка за кордон на вокальні змагання, всі виступи принесли перемоги. Таємницями успіху хор поділився з Яною Лимаренко.

Вони нещодавно підкорили Іспанію. Хоровий колектив здобув перемогу у трьох номінаціях на конкурсі "Золоті голоси Монсеррат", але на досягнутому не зупиняються, а репетирують із ще більшим запалом. Черкаські студенти мірялися талантами з учасниками з 18 країн.

Третьокурсниця музичного училища Катерина Лихолай виконує альтову партію. Дівчина з дитинства мріяла професійно співати і брати участь у міжнародних конкурсах.

Дівчина каже: "Відчули неймовірну гордість за Україну, за те, що ми називаємося українцями. Особливо коли ми фольклорну номінацію співали, така трагічна чуйна пісня, вона українською, ніхто не розумів, про що йдеться, але ми вийшли, по-перше, все журі нам аплодувало, вони жодного разу нікому не аплодували, а все журі аплодувало нам, ми вийшли, учасники продовжували нам аплодувати за сценою".

Замість класичного виконання студенти підготували для конкурсу цілі постановки. Українські композиції супроводжував народний танок, іспанські – елементи танцю з віялом. Колектив співає вже 8 років. Учасники – це студенти та випускники музичного училища. Репетирують щодня по кілька годин, а перед самим змаганнями – навпаки, мовчать.

Три десятки студентів вважають себе не лише хором, а й родиною. Переконані, це теж одна із запорук успіху.

Учасник хору Данііл Шерен каже: "Дуже багато тренуємося, проводимо разом багато часу, я думаю, це також за собою несе певні причини – чому ми добилися такого результату, чому ми хочемо іти й далі, тому що в нас все дуже складено, думаємо, в нас усе вийде".

На ретельну підготовку однієї пісні в хору йде рік. Головне завдання на шляху до перемоги – навчити колектив полюбити пісню, переконана керівник хору.

Наталія Шмараєва-Гожа, керівник хору, каже: "Я вважаю, таке таїнство процесу репетиційного, коли тобі потрібно їх наскільки захопити, щоб вони були твоїми, твоїми руками, твоїми очима, – тоді на сцені тобі одного погляду достатньо, щоб вони зробили щось велике, щось надзвичайне".

Юні хористи вже почали готуватися до наступного міжнародного конкурсу – "Вокальна Антологія", який відбудеться у Франції.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Львів святкує День народження: як розпочали гуляння
Наступний матеріал
Фінальне змагання юних науковців Малої академії наук: що представляли
Loading...