Українці створили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металів
Українці створили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металів ain.ua

Українці створили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металів та сплавів

Читайте по-русски
Аналаги такого принтера закордоном коштує від $500 тис., тоді як український можна купити трохи більше ніж за $100 тис.

Конструктори з Дніпра створили високоточний 3D-принтер, який вміє друкувати деталі високої складності практично з будь-яких металів і сплавів. Про це повідомляє профільне видання ain.ua.

Проект розробила українська компанія Additive Laser Technology (ALT) на чолі з Сергієм Аджамським, який запевняє, що аналогів пристрою в Україні немає, а західні принтери, як і віддруковані на них деталі, обходяться в десятки разів дорожче. Український принтер, як стверджують розробники, дозволяє в десятки разів знизити вартість друку, підвищити якість виробів, а головне – зробити технологію доступною українському бізнесу, дрібним виробництвам і незалежним конструкторам.

"У світі існує всього декілька компаній-гігантів – General Electric, EOS, DMG, які володіють цією технологією друку з металів. Вартість їх 3D-принтерів обчислюється мільйонами євро, використання сторонньої сировини (металевого порошку) обмежена виробником, а передача технології заборонена. Все це обмежує масове використання 3D-друку металами ", – зазначив Аджамський.

Українці створили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металів
Українці створили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металівain.ua

Його команда розробила власну технологію 3D-друку і зібрала принтер дешевше і практичніше. На відміну від аналогів, 3D-принтери ALT дозволяють працювати з будь-якими металами і навіть металевими сплавами, які можна готувати прямо під час друку, поєднуючи різні порошки. Деталі друкують також із жароміцного сплаву нікелю з хромом (Inconel 718) та алюмінієм. Також почали освоювати друк з титану і бронзи. А взагалі машини дозволяють друкувати з будь-яких матеріалів, у тому числі з дорогоцінних металів. При цьому найдешевший аналог в Європі коштує від $500 тис. Принтер ALT можна купити трохи більше ніж за $100 тис. При цьому українське обладнання є більш компактним і споживає менше потужності.

Як кажуть розробники, на такому принтері можна надрукувати титанові імпланти кісткових тканин, частини турбореактивних авіаційних двигунів – лопатки турбін або форсунки ТРД для Airbus A320neo, Boeing 737 MAX і COMAC C919, двигунів для ракет носіїв та ін.

Українці створили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металів
Українці створили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металівain.ua

Попередній матеріал
Стало відомо, скільки кримців отримали закордонні паспорти
Наступний матеріал
Джамала вперше показала світлину, на якій видно обличчя її маленького сина
Loading...